Egy lista, amivel túlélhetjük a karantént
- Dátum: 2020.04.28., 17:12
- Martinka Dia
- átvészel., bakancslista, bezártság, célok, dédi, fagyizás, fogászat, fogorvos, friss hírek, futóverseny, grillparti, játszótér, karantén, kényszerhelyzet, kerékvágás, közösségi futás, lista, mozi, net, nyaralás, otthonlét, összejövetel, sorszám, sport, szabadidős, szakrendelés, színház, tevékenység
Amikor ez a két kis törpe elnyugszik itthon, általában végig böngészem a net friss híreit egy ebéd utáni kávéval, s most egy igen érdekes cikkre bukkantam, „bakancslista a karantén idejére” s máris elkalandoztam, vajon mi lenne az én bakancslistám, vagy mi lenne az a lista, ami kicsit lelkileg kihúz ebből a sokhetes bezártságból.
Az biztos, hogy ahogy korábban is írtunk róla, el lehet tölteni az otthonlétet hasznosan is, csupa hatékony tevékenységgel, sporttal, tanulással, családi körben és persze haszontalanul, unatkozva is, veszekedéssel, tespedéssel, napi 20 étkezéssel. Rajtunk múlik, mit hozunk ki ebből a kényszerhelyzetből.
A bakancslista azért segít, mert elkalandozunk abba a jövőbe, amiben bízva hamarosan ismét visszarázódunk a rendes kerékvágásba, amikor is kedvünkre tehetjük szabadidős tevékenységeinket. Kinek mivel kezdődne ez a bizonyos bakancslista?
Az enyémen lenne például több a kültéri sport, futóverseny, közösségi futások, kulturális programok a városban és országszerte, utazás, egy kávé a barátokkal, egy mozi a férjemmel kettesben, egy színházlátogatás anyukámmal, a dédink meglátogatása, s sok – sok természetesnek tűnő, azonban most elfeledett program.
Van, akinek sajnos azzal kezdődne a bakancslista, hogy végre sorszámot kap a szakrendelésen és ellátják – eddig kényszerből halogatott - egészségügyi problémáit, én is végre elvinném fogorvoshoz a fiaimat, de fodrászhoz is.
Folytathatnám a sort a tervezett grillpartikkal, tárcsán sütésekkel, minimum egy családi ünnepséggel minden elmaradt név-és szülinapra (Isten éltesse a dédit, aki ma 84 éves és csak telefonon tudtam megköszönteni), rendeznék egy-két baráti összejövetelt, áthívnám végre az új szomszédokat koccintani egyet, vagy egyszerűen jó lenne újra birtokba venni a játszóteret, amitől nem messze egy fagyizóban lehetne kávézgatni és nézelődni órákig.
Biztosan elmennék a Balatonhoz, ami hozzánk közel van, mégse jártunk arra hónapok óta, de a fiúk strandolni is szeretnének, a szüleim pedig a befizetett nyaralásukat kapnák vissza, amiről már lemondtak.
Nem is tudom, mennyi mindent felírnék még a listámra, a vásárlás egy plázában biztos szerepelne, nem mintha nem lenne ennivalónk, ruhánk, vagy cipőnk, vagy hirtelen lenne sok elkölteni való pénzem, de elnézelődnék egy napig az egyik bevásárlóközpontban, vagy akár mindegyikben…
Ezek az én gondolataim, de mindenki egészítse ki a saját álmaival, vágyaival, s ígérem, hogy hamarosan ki lehet pipálni ezeket a terveket.
Egy bakancslista elkészítése lefoglalja gondolatainkat, segít tervezni, új célokat kitűzni, s ezek némi erőt adnak a karantén mindennapjainak átvészeléséhez.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.