Menü

Hogyan kerülhetjük el és mit tehetünk megfázás ellen?

Betegnek lenni túlnyomó többségében egyáltalán nem jó, kivéve ha esetleg megúszhatunk vele valamit, amit még kevésbé szeretnénk. Legyen az az iskola, egy dolgozat, vagy éppen a rokonság. Azonban a betegségekből lehet tanulni is, legyen az bármilyen. A megfázás általában gyors lefolyású és nem okoz komoly tüneteket. Azonnan tegyük fel a kérdést, hogy mit tehetünk azért, hogy elkerüljük a megfázást.

Szedjünk C-vitamint

A C-vitamin az őszi és a téli időszakban nagyon hasznos tud lenni. Napi 1 szem tabletta nem jelent semmilyen veszélyt sem az emberi szervezetre. Viszont erősíti az immunrendszert és ezáltal segít a megfázás ellen is. Fontos, hogy a szervezet a betegség során megkapja az immunrendszernek támogatást nyújtó vitamin mennyiséget.

Tarts egy kis pihenőt!

Nagyon fontos, hogy mikor beteg vagy, akkor lehetőség szerint pihenni kell. Nem érdemes azt mondani, hogy majd elmúlik, és mondjuk betegen nekiállni edzeni, mert úgyis csak rosszabb lesz. Lehet, hogy közvetlenül akkor nem érezzük a hatását, de másnap könnyen lehet, hogy a testmozgástól és megerőltetéstől még betegebbek leszünk. Emellett ha be is lázasodunk, nagyon fontos az is, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasszunk. Érdemes lehet ilyenkor is a szabad levegőn tartózkodni valamennyit, de lehetőség szerint kerülni kell az aktív fizikai munkát. Valamint sok zöldséget és gyümölcsöt is kell fogyasztani, amelyek szintén vitamint tartalmaznak.

Betegként használjunk zsebkendőt

A megfázásért felelős vírus cseppfertőzéssel és érintkezéssel is terjedhet. Ha köhögünk, vagy éppen tüsszentünk, mindenképpen használjunk zsebkendőt. Valamint figyeljünk arra is, hogy a környezetünk szintén használ zsebkendőt vagy legalább a kezét az orra elé teszi, hogy ha köhög vagy tüsszent.

Mézes tea minden mennyiségben

A méz különféle antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik. A citromos és mézes tea fogyasztása csillapítja a torok fájdalmát. Emellett a méz is hatékony köhögéscsillapító. Másrészt a gyerekek többsége sokkal nyugodtabban alszik, ha mézet adunk nekik.

Néha egyszerűen semmi sem segít

Néha bármit is tehetsz, lehetsz a legjobb beteg, akkor sem fog semmi sem segíteni. Lehet, hogy a megfázásos tünetek többször is előjönnek, akár egy hónapon belül is. Van az úgy felnőttként, hogy doktorhoz kell menni, kell valami antibiotikum, mert tüdőgyulladás lesz a vége. A stressz, a hajlam, a fáradtság, a szmog, a dohányzás (a passzív dohányzás) is, és az éppen aktuális levegőben keringő vírusok vagy baktériumok tudnak olyanfajta tüneteket okozni, amelyek nem fognak elmúlni akkor sem, ha kezeljük őket. Ekkor sem rontottunk el semmit, egyszerűen csak a házi módszerektől nem enyhülnek a tünetek.

Összességében amennyire csak tudod, ne emészd magad, hogy mit kellett volna máshogy, mi lett volna, ha... és akkor talán most nem lennél beteg. Ha már megbetegedtél, akkor nem tudod az idő fogaskerekét visszahajtani. Foglalkozz azzal, hogy hogyan tudsz meggyógyulni, hogy minél hamarabb túl legyél az egészen, és visszaálljon minden a normális kerékvágásba.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!