A rózsagyökér varázslatos hatásai
- Dátum: 2021.12.26., 09:37
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- alvás, ellenállóképesség, feszültség, koncentráció, mellékvese, nyomás, nyugalom, rózsagyökér, stressz, szervezet
A rózsagyökér, más néven illatos rózsásvarjúháj (Rhodiola rosea) nálunk még kevéssé ismert növény, a világ számos táján azonban már régóta hasznos gyógynövényként tartják számon.
A rózsagyökér saját erőforrásaid mozgósításával segítheti mindennapi feladataid könnyebb megoldását.
Alvásproblémák, súlyproblémák, ekcéma, visszatérő derékfájdalom? A stresszre gondoltál már? A stressz nemcsak a hangulatodra nyomhatja rá a bélyegét, hanem rengeteg krónikus betegségre hajlamosíthat, sőt megjelenése és tartós fennállása a szervezetben is komoly válaszreakciót indíthat el. Amennyiben a külvilágból érkező stresszorokat nem hatástalanítod, komolyan veszélyeztetheted szervezeted egészségét.
Az optimális mentális és fizikai aktivitás fenntartása érdekében érdemes étrend-kiegészítővel is támogatni a szervezetet. A rózsagyökér és a kapszulában található egyéb gyógynövények kombinációjának köszönhetően stresszoldó, feszültségoldó, méregtelenítő és antioxidáns hatás feltételezhető. Az említett növények együttes alkalmazása képes lehet hatékonyan védeni a szervezet egyensúlyát a stressz ellen, és megtartani a sejtek anyagcsere-folyamatait.
A mellékvesék által termelt hormon, a kortizol funkciója a szervezet felkészítése a stresszhelyzetekben szükséges többlet erőfeszítésre. Hosszasan fennálló stresszes állapot vagy az állandó feszültség hatására azonban előbb-utóbb sokaknál a mellékvese kifáradásának tünetei jelentkezhetnek. A mellékvese-kifáradás leggyakoribb jelei lehetnek a tartós fáradtság, ingerlékenység, szorongás, alvászavarok. De a hormonrendszer komplexitása következtében gyakran egyéb krónikus panaszok, mint hajhullás, testsúlygondok, meddőség, nőgyógyászati problémák is megjelenhetnek. A stresszoldás tehát nemcsak a jó hangulat fenntartása szempontjából fontos. Tegyél a stressz ellen! A rózsagyökér kapszula komplex összetétele révén egyszerre támogathatja egészséged, jókedved és teljesítőképességed megőrzését!
A szervezet számára azonban nemcsak az érzelmi stressz jelent nehézségeket. A kiegyensúlyozatlan táplálkozás, a vízben, a levegőben, az élelmiszerekben található vegyi anyagok feldolgozása, a fizikai erőkifejtés mind-mind megoldandó feladat a szervezeted számára. Az egyre szaporodó feladatok jelentette állandó stressz pedig nemcsak mentálisan, de fizikailag is megviselheti szervezetedet.
Ennek a jelei közé tartozhatnak a fáradtság, a koncentrációs zavarok, de a krónikussá váló emésztési problémák, a vissza-visszatérő ekcémás bőrtünetek, a látszólag ok nélküli fájdalmak is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.