Menü

A rózsagyökér varázslatos hatásai

A rózsagyökér, más néven illatos rózsásvarjúháj (Rhodiola rosea) nálunk még kevéssé ismert növény, a világ számos táján azonban már régóta hasznos gyógynövényként tartják számon.

A rózsagyökér saját erőforrásaid mozgósításával segítheti mindennapi feladataid könnyebb megoldását.

Alvásproblémák, súlyproblémák, ekcéma, visszatérő derékfájdalom? A stresszre gondoltál már? A stressz nemcsak a hangulatodra nyomhatja rá a bélyegét, hanem rengeteg krónikus betegségre hajlamosíthat, sőt megjelenése és tartós fennállása a szervezetben is komoly válaszreakciót indíthat el. Amennyiben a külvilágból érkező stresszorokat nem hatástalanítod, komolyan veszélyeztetheted szervezeted egészségét.

Az optimális mentális és fizikai aktivitás fenntartása érdekében érdemes étrend-kiegészítővel is támogatni a szervezetet. A rózsagyökér és a kapszulában található egyéb gyógynövények kombinációjának köszönhetően stresszoldó, feszültségoldó, méregtelenítő és antioxidáns hatás feltételezhető. Az említett növények együttes alkalmazása képes lehet hatékonyan védeni a szervezet egyensúlyát a stressz ellen, és megtartani a sejtek anyagcsere-folyamatait.

A mellékvesék által termelt hormon, a kortizol funkciója a szervezet felkészítése a stresszhelyzetekben szükséges többlet erőfeszítésre. Hosszasan fennálló stresszes állapot vagy az állandó feszültség hatására azonban előbb-utóbb sokaknál a mellékvese kifáradásának tünetei jelentkezhetnek. A mellékvese-kifáradás leggyakoribb jelei lehetnek a tartós fáradtság, ingerlékenység, szorongás, alvászavarok. De a hormonrendszer komplexitása következtében gyakran egyéb krónikus panaszok, mint hajhullás, testsúlygondok, meddőség, nőgyógyászati problémák is megjelenhetnek. A stresszoldás tehát nemcsak a jó hangulat fenntartása szempontjából fontos. Tegyél a stressz ellen! A rózsagyökér kapszula komplex összetétele révén egyszerre támogathatja egészséged, jókedved és teljesítőképességed megőrzését!

A szervezet számára azonban nemcsak az érzelmi stressz jelent nehézségeket. A kiegyensúlyozatlan táplálkozás, a vízben, a levegőben, az élelmiszerekben található vegyi anyagok feldolgozása, a fizikai erőkifejtés mind-mind megoldandó feladat a szervezeted számára. Az egyre szaporodó feladatok jelentette állandó stressz pedig nemcsak mentálisan, de fizikailag is megviselheti szervezetedet.

Ennek a jelei közé tartozhatnak a fáradtság, a koncentrációs zavarok, de a krónikussá váló emésztési problémák, a vissza-visszatérő ekcémás bőrtünetek, a látszólag ok nélküli fájdalmak is.

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Komposztálás – a természet körforgása otthon

A komposztálás nem csupán egy zöld hóbort – valójában az egyik legegyszerűbb és leghasznosabb módja annak, hogy csökkentsük a háztartási hulladék mennyiségét, miközben értékes tápanyagot adunk vissza a természetnek.