A szeretethiányos ember ismertető jelei
- Dátum: 2021.12.26., 09:30
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- áldozat, egocentrizmus, energia, gyerekkor, nevelés, önbizalom, szerelem, szeretet, szeretethiany, szív
Nem bírnak meglenni egyedül. Társ-, illetve társaságfüggők. De még ha van is mellettük valaki, akkor is attól paráznak, hogy elfogják veszíteni az illetőt, elhagyják, elárulják őket.
Ez a félelem hozza felszínre bennük a birtoklási vágyat, hogy rátelepedjenek a másikra és tíz körömmel kapaszkodjanak belé. Sajnos nem veszik észre, hogy sok esetben ez a görcsös ragaszkodás az, ami inkább elüldözi az embereket.
Csak magának akar
Egy szeretethiányos embernek semennyi szeretet és figyelem nem elég. Elvárja, hogy minden szabad pillanatodat vele töltsd, mindenki más ráér, ugyanis csak magának akar. Jellegzetesen féltékeny és irigy. Ha rossz kedve van, siess hozzá és vidítsd fel. Táncolj úgy, ahogy ő fütyül. Amennyiben nem teszed, mert szeretnél magaddal is foglalkozni vagy a barátaiddal lenni, mindjárt megkapod, hogy őt senki sem szereti, mert „sosem” akarsz vele lenni. Ne is csodálkozz, hogy hullafáradt vagy mellette, hiszen szabályosan elszívja az életerődet, nem marad energiád mellette!
Elhanyagolt kapcsolatok és szomorú gyerekek
Azt gondolhatod, hogy a szeretethiány egyfajta tömegbetegség, mindenkire arra vágyik. Lássuk be, a szeretet csodálatos dolog, érthető, ha mindenki arra vágyik. Mint ahogy az is, ha az emberek elhanyagolva érzik magukat és kapcsolataikat egy olyan világban, ahol ma már többet simogatjuk a telefont, semmint a partnerünket és többet is beszélünk vele a virtuális világban. Ugyanakkor sok szeretethiányos ember már gyerekkorában sem kapott elég figyelmet, szeretet, ennek okán felnőttként problémái adódhatnak azzal, hogyan mutassa ki a szeretetét és fogadja el a másét. Ráadásul a felnőttek is lehetnek ugyanolyan magányosak és elhanyagoltak, mint a gyerekek. De mégis, honnan tudhatod, mikor állsz szemben egy szeretethiányos emberrel?
Elvárja, hogy növeld az önbizalmát
Látszólag nagyon finom eszközökkel éri el. Ócsárolni kezdi magát, hogy milyen csúnya, béna, tehetségtelen, sosem fogja vinni semmire és azt várja, hogy megcáfold. Mond, hogy nincs igaza, vigasztald meg és erősítsd meg az önbizalmát. Ugyanis ha nem teszed, akkor önigazolásnak veszi mindazt, amit elmondott és akkor aztán bedepressziózik. Meg jól össze is vesztek.
Igyekszik a középpontba kerülni
Sokan úgy próbálnak szeretethez és elismeréshez jutni, hogy mindenáron igyekszenek a középpontba kerülni. Azon fáradozik, hogy olyat tegyen vagy mondjon, amivel felhívhatja magára a figyelmet, mert ha sikerül, akkor megnyugodhat, hogy értékes és fontos másoknak. Olyannyira csak magával van elfoglalva, hogy el is felejti megkérdezni, hogy veled mi van.
Előszeretettel panaszkodik
Mi mást hallhatnál egy szeretetéhes ember szájából, mint az „Engem senki sem szeret!” meg a „Mindenki csak kihasznál és összetörik a szívemet!” és egy Csillagok Háborúja filmsorozatra elegendő sztorit tudnak felhozni, ami őt igazolja, hogy mindig csak bántják.
Mondani sem kell, hogy az együttérzésre, a sajnálatra hajaz. Vannak, akiknek a szánalomszeretet is megfelel. Mellette elvárja, hogy megold a problémáit, de ha neked lenne szükséged segítségre, ne is álmodj arról, hogy meghallgat vagy segít!
Tippek társkereső profil létrehozásához
A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
A reggeli rutin fontossága
A reggeli rutin gondolatát sokan nyűgként élik meg pedig, ha jobban belegondolunk, a felkelés utáni hangulatunk általában nagyban meghatározza az aznapi kedvünket. Nem kell nagy dolgokra gondolunk, egy kiadós reggeli, vagy egy kis meditáció már segíthet!
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?
Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?
A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.