Hogyan hat ránk a Hold
- Dátum: 2022.01.30., 06:56
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- apály-dagály, ezotéria, fázis, feszültség, Fogyó Hold, hatás, Hold, Holdállás, holdnaptár, megnyugvás, megújulás, Növő Hold, regeneráció, stressz, Telihold, tisztulás, Újhold
Bár sokaknak az ezotéria jut eszébe arról, ha a Hold és a Holdállások hatásairól beszélünk, ám korántsem ennyire elrugaszkodott dologról van szó. Egyrészt az emberiség az időt először a Holddal és annak fázisaival mérte. A Telihold és az Újhold váltakozásából lettek a hónapok, a Hold 4 különböző állásából – Újhold, Növő Hold, Telihold, Fogyó Hold - pedig a hetek.
A Hold az asztrológiában a termékenység és a nőiesség, anyaság szimbóluma, ez pedig nem véletlen. Felfigyeltek rá, hogy a menstruáció a Hold fázisaihoz igazodik és a termékenységgel is párhuzamba tudják állítani a Hold fázisainak váltakozását. Régen holdnaptár szerint éltek, nem csak a nők, de például a halászok is ennek segítségével számolták ki, mikor érdemes halászni és mikor nem. Ez a jelenség ma is ismert, nem másról van szó, mint a dagály-apály jelenségéről.
Szintén köztudott, hogy ránk is hatással van a Hold, csakúgy, ahogy a Föld mágneses mezőjét is befolyásolja (a korábban említett dagály-apály jelenség is ezzel magyarázható). De vajon pontosan hogyan hatnak ránk a Hold különböző állásai?
Újholdkor a Hold és a Nap egy vonalban állnak, a Hold nem látszik. Ebben a fázisban sokkal energikusabbnak érezhetjük magunkat, jobb az erőnlétünk, határozottabbak és elszántabbak vagyunk. Ilyenkor érdemes a nehezebb feladatokat megoldani és ha tervben van, akkor belekezdeni az új dolgokba. Ekkor érdemes elkezdeni a méregtelenítést is, mivel ilyenkor a jobb közérzetünk átlendíthet a nehezebb, kezdeti napokon.
A Növő Hold a megújulás időszaka, ilyenkor is érdemes új dolgokat kipróbálni, legyen az akár egy személyes hobbi, egy munkával kapcsolatos új feladat vagy akár emberi kapcsolatok. Ilyenkor a testünk könnyebben fogadja be a vitaminokat, tápanyagokat és különböző hatóanyagokat, ezért is javasolják ilyenkor a tisztítókúrák és relaxáló, regeneráló kezeléseket.
Ezután következik a Telihold fázisa. Sokan tudják, hogy ilyenkor nyugtalanul alszunk vagy feszültebbek vagyunk, általánosan nő a stressz, még az állatok is nyugtalanabbak. A Hold ilyenkor a Nappal szemben áll, köztük helyezkedik el a Föld. Bár feszültség és nyugtalanság a két leggyakrabban felmerülő állapot, valójában ekkor vagyunk a fizikai erőnlétünk csúcsán is. Új, merész és kihívásokkal teli ötleteink lehetnek, ekkor van a kalandok ideje.
Végül pedig a Fogyó Hold következik, ami Telihold után két nappal kezdődik és nagyjából 2 hétig tart. Ilyenkor nem feltöltődünk, hanem leeresztünk, amit nem gyengeségnek vagy levertségnek kell érteni, sokkal inkább a tisztulás és a megnyugvás időszaka ez. Ilyenkor érdemes elcsendesedni és gondolkodni, kiértékelni adott helyzeteket és rendet tenni a gondolataink közt.
Érdemes beszerezni egy Holdnaptárat vagy online követni és magunk is megfigyelhetjük, miként hat ránk a Hold fázisainak váltakozása.
Kivándorlási gyász - avagy miért félünk a külföldre költözéstől?
Sokan álmodoznak arról, hogy családi okból, kalandvágyból, esetleg egy stabilabb gazdasági, vagy politikai helyzet reményében kivándorolnak külföldre. Vannak, akik ezt a lépést meg is teszik, és elindulnak egy olyan ismeretlen úton, ami tele van kihívással, lehetőséggel, újfajta tapasztalatokkal, örömökkel, alkalmazkodással – és veszteséggel –. A cikkben azt tudhatjuk meg, hogy miért jár vegyes érzésekkel az áttelepülés, milyen veszteségekkel küzdünk meg a kiköltözés kapcsán, és hogyan érdemes erre felkészülni.
Őszi lakástrendek és lakásdekorációk
Ahogy minden évnek, úgy minden évszaknak is megvannak a maga trendjei. Hamarosan közeleg az ősz, ami magával hozza egyedi stílusjegyeit, és színeit. Az alábbi cikkben néhány nyár végi beltéri stílust, lakberendezési tippet nézhetünk meg, amellyel otthonosabbá tehetjük környezetünket.
Hallottál már az AQ-ról?
Ismerjük az IQ és az EQ kifejezéseket, melyek az intelligenciát és az érzelmi intelligenciát írják le, de ki ismeri az AQ-t?
A kapor, mint gyógyhatású növény
A kapor mindenki számára ismerős, hiszen a magyar konyhában elengedhetetlen fűszer. Pedig nem csak fűszernövény, hanem számos gyógyhatással bíró zöldellő.
A családi szocializáció hiánya
A családban-lét nem csupán a felnövő generációk érdeke. Számtalan vizsgálat támasztja alá, hogy a házasságban és családban élő személyek egészségkilátásai jobbak, mint a családon kívül élőkéi (az infarktus-kockázat például nagyobb az egyedül élő, mint a házas férfiaknál). Sőt, a már kialakult betegségek gyógyulási és rehabilitációs esélyei is jobbak azoknál, akik családban élnek. A magányos életmód bizonyos mentális betegségek - a depresszió, az öngyilkosság, az alkoholizmus - szempontjából kifejezetten kockázati tényezőnek minősül.