Mi az a reiki?
- Dátum: 2022.04.15., 00:07
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- biztonság, energia közvetítése, energiaáramlás, fizikai egészség, gyógymód, hitrendszer, immunrendszer, Japán, meggyógyul, mentális, Mikao Usui, öngyógyítás, önismeret, pszichés., reiki, reikikezelés, spirituális, stressoldás, stressz, szellemi út, természetes, vallás
A reiki tulajdonképpen egyfajta természetes érintéses gyógymód, amelyben az energia közvetítése játssza a szerepet. A módszert Mikao Usui hozta létre az 1920-as években, 21 napos böjtje során, s az 1920-as években dolgozta ki elmét és testet fejlesztő módszerét. Alapított egy szervezetet, mely a mai napi létezik.
A reiki Japánból ered, a legtöbb ember számára talán ismeretlen a kifejezés. A reikiről azt kell tudni, hogy az egyszerűségen alapszik, s amelyet bárki képes megtanulni és használni. Hitrendszertől függetlenül működik és kifejezetten nem vallásos jellegű ez a módszer.
A reiki nem csak egy amolyan „kézrátételes energiaátadós” módszer, hanem szellemi út is egyben, s a kezelések során e két oldal összekapcsolódik.
Miért érdemes elsajátítani, milyen hatásai vannak?
Idézném a reiki alapítója, Mikao Usui gondolatait erről:
“Amikor egy ember mentálisan meggyógyul és spirituálisan egészséges, a fizikai egészség természetesen következik be.”
Nagyon ajánlott a reiki azoknak, akik stresszes életet élnek és természetes módszerekkel szeretnének tenni ez ellen a belső feszültség ellen, amelyet a rohanó hétköznapok okoznak, s amely köztudottan egészségromláshoz vezethet. A reiki nagyon sokat segíthet az egészség megőrzésében, hatásai között van az immunrendszer erősítése, a szervezet öngyógyító folyamatainak beindítása, önmagunk jobb megismerése által.
Milyen egy kezelés?
A kezelés egyfajta nyugtató, meleg, biztonságot adó érzéshez hasonlatos azok szerint, akik alkalmazzák ezt a módszert. A reiki kezelés során elegendő finoman megérinteni a testrészt és máris elindul az energiaáramlás.
A működési elv azon alapul, hogy a reiki a test öngyógyító folyamatait támogatja, a szervezet önmagát gyógyítja meg ezzel a plusz energiával, a kezelő személy segítségével.
Akik nyitottak a hasonló gyógymódok iránt, azok mindenképp próbálják ki a reikit! Szakemberek szerint a reiki a stresszoldás mellett fájdalomcsillapításra, megelőzésre, a tudatosság fejlesztésére, valamint az önbizalom növelésére is jótékony hatású.
Fő területe a pszichés egyensúly megteremtése, mely kihat a fizikai állapotunkra.
A reiki terjedése így igen felgyorsult a 80-as, 90-es években, és több tanár Japánban is elkezdte tanítani a módszert, ezek a kutatások pedig mára bejárták a világot. A reiki alkalmazása napjainkban egyre népszerűbbé válik.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.