Mi az a reiki?
- Dátum: 2022.04.15., 00:07
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- biztonság, energia közvetítése, energiaáramlás, fizikai egészség, gyógymód, hitrendszer, immunrendszer, Japán, meggyógyul, mentális, Mikao Usui, öngyógyítás, önismeret, pszichés., reiki, reikikezelés, spirituális, stressoldás, stressz, szellemi út, természetes, vallás
A reiki tulajdonképpen egyfajta természetes érintéses gyógymód, amelyben az energia közvetítése játssza a szerepet. A módszert Mikao Usui hozta létre az 1920-as években, 21 napos böjtje során, s az 1920-as években dolgozta ki elmét és testet fejlesztő módszerét. Alapított egy szervezetet, mely a mai napi létezik.
A reiki Japánból ered, a legtöbb ember számára talán ismeretlen a kifejezés. A reikiről azt kell tudni, hogy az egyszerűségen alapszik, s amelyet bárki képes megtanulni és használni. Hitrendszertől függetlenül működik és kifejezetten nem vallásos jellegű ez a módszer.
A reiki nem csak egy amolyan „kézrátételes energiaátadós” módszer, hanem szellemi út is egyben, s a kezelések során e két oldal összekapcsolódik.
Miért érdemes elsajátítani, milyen hatásai vannak?
Idézném a reiki alapítója, Mikao Usui gondolatait erről:
“Amikor egy ember mentálisan meggyógyul és spirituálisan egészséges, a fizikai egészség természetesen következik be.”
Nagyon ajánlott a reiki azoknak, akik stresszes életet élnek és természetes módszerekkel szeretnének tenni ez ellen a belső feszültség ellen, amelyet a rohanó hétköznapok okoznak, s amely köztudottan egészségromláshoz vezethet. A reiki nagyon sokat segíthet az egészség megőrzésében, hatásai között van az immunrendszer erősítése, a szervezet öngyógyító folyamatainak beindítása, önmagunk jobb megismerése által.
Milyen egy kezelés?
A kezelés egyfajta nyugtató, meleg, biztonságot adó érzéshez hasonlatos azok szerint, akik alkalmazzák ezt a módszert. A reiki kezelés során elegendő finoman megérinteni a testrészt és máris elindul az energiaáramlás.
A működési elv azon alapul, hogy a reiki a test öngyógyító folyamatait támogatja, a szervezet önmagát gyógyítja meg ezzel a plusz energiával, a kezelő személy segítségével.
Akik nyitottak a hasonló gyógymódok iránt, azok mindenképp próbálják ki a reikit! Szakemberek szerint a reiki a stresszoldás mellett fájdalomcsillapításra, megelőzésre, a tudatosság fejlesztésére, valamint az önbizalom növelésére is jótékony hatású.
Fő területe a pszichés egyensúly megteremtése, mely kihat a fizikai állapotunkra.
A reiki terjedése így igen felgyorsult a 80-as, 90-es években, és több tanár Japánban is elkezdte tanítani a módszert, ezek a kutatások pedig mára bejárták a világot. A reiki alkalmazása napjainkban egyre népszerűbbé válik.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
A cipődivat jelentősége és folyamatos változása

A divat világában a cipők mindig is kiemelt szerepet játszottak. Van, aki számára ez az a ruhadarab, amit először megnéz egy emberen. Nemcsak praktikus szerepük van, hanem a személyes stílus kifejezésének egyik legfontosabb eszközei is. A kialakításuk folyamatosan változik, követve a társadalmi, gazdasági és kulturális trendeket, miközben a funkcionalitás és a kényelem is kulcsszerepet kell, hogy kapjon.
Miben más a göndörhaj-fodrászat, mint a hagyományos?

A göndör hajra szabott fodrászati stílusok és technikák különösen fontosak, mivel a göndör haj másfajta kezelést igényel, mint az egyenes haj.
A babzsákfotelek előnyei és hátrányai

A babzsákfotelek az utóbbi években népszerű bútordarabokká váltak, nemcsak a kigyermekek, hanem a kamaszok, sőt a felnőttek, családok körében is. Ezek a kényelmes, puha ülések ideálisak pihenéshez, filmnézéshez egyaránt.
Honnan tudom, hogy társfüggő vagyok?

A társfüggőség nem sokban tér el az alkoholizmustól, a szerencsejáték-függőségtől vagy bármilyen függőségtől. Egy mentális probléma, csak ebben az esetben nem egy tárgytól, egy szokástól, hanem egy másik személytől függünk.