A legjobb házi arcpakolások
- Dátum: 2022.07.09., 11:46
- Balogh Emese
- képek:pexels.com
- arc, arcpakolás, banán, bio, bőr, bőrápolás, citrom, fehérje, házi, joghurt, méz, mustár, sárgája, tojás, víz, zab
Arcpakolást nem csak a drogériák polcain találunk, készíthetünk otthon is, ráadásul viszonylag olcsó és egyszerű alapanyagok kellenek hozzá, valamint nem csak bőrünknek, hanem általánosan az egészségünknek is jót tesznek.
Az egyik leggyakoribb alapanyag, amiből házilag is készíthetünk arcpakolást, a joghurt. Élőflórás natúr joghurtot érdemes használni, mivel probiotikumokban gazdag és rendkívül jól hidratálja és hűsíti a bőrt. Összekeverhetjük mézzel vagy citrommal is, de szinte bármilyen más, arcpakolásban felhasználható egyéb alapanyaggal is kombinálhatjuk. A joghurtos arcpakolás nagyjából 15-20 perc alatt fejti ki hatását.
Szintén gyakori alapanyag a zab. Zabos arcpakolásokat a különböző kozmetikai cégek is előszeretettel használnak, mivel a zab ragyogóvá és puhává teszi a bőrt akár pár perc alatt. A zabos arcpakoláshoz vízre is szükségünk lesz, illetve keverhetünk hozzá natúr joghurtot és mézet is. Nagyjából 15 percig hagyjuk hatni, majd utána öblítsük le langyos vízzel.
Egy másik közkedvelt alapanyag a házi arcpakolások világában a banán. Száraz bőrre ajánlják leginkább, de az aknés, pattanásos bőrre is nagyszerű megoldást kínál. Adjunk hozzá egy evőkanál mézet és egy kicsi citromot, majd turmixoljuk össze az egészet. Nagyjából 15 perc hatóidő eltelte után öblítsük le langyos vízzel.
Bár meglepő lehet, de a mustár is rendkívül jó alapanyag lehet házi arcpakolásokhoz. A mustár remek élénkítőként működik a benne található mustármagolaj miatt, azonban irritálhatja is a bőrt, így mindenképpen érdemes kipróbálnunk először egy kisebb bőrfelületen. Nagyjából egy teáskanálnyi elég az egész arcunkra, de ha túlságosan irritálja a bőrünket, érdemes lehet összekeverni egy kis joghurttal, aminek a hűsítő hatása ellensúlyozza a mustárét.
Száraz bőrre nem csak a banán és a joghurt nyújt megoldást, hanem a tojás is. A legjobb hatást azzal érjük el, ha szétválasztjuk a sárgáját a fehérjétől és a sárgáját használjuk fel. Eloszlatjuk az arcon, majd, ha megszáradt, 15 perc múlva langyos vízzel leöblítjük. Kombinálhatjuk ezt is mézzel, illetve citrommal.
Zsírosodó és pattanásos bőrre szintén jó hatással van a tojás, azonban ebben az esetben a fehérjéjét használjuk fel. Hasonló módon a sárgájához, ezt is hagyjuk megszáradni a bőrünkön, majd langyos vízzel öblítsük le. A fehérjéből készült arcpakolás arcfeszesítő tulajdonsággal is bírnak.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?