Menü

A legjobb házi arcpakolások

Arcpakolást nem csak a drogériák polcain találunk, készíthetünk otthon is, ráadásul viszonylag olcsó és egyszerű alapanyagok kellenek hozzá, valamint nem csak bőrünknek, hanem általánosan az egészségünknek is jót tesznek.

Az egyik leggyakoribb alapanyag, amiből házilag is készíthetünk arcpakolást, a joghurt. Élőflórás natúr joghurtot érdemes használni, mivel probiotikumokban gazdag és rendkívül jól hidratálja és hűsíti a bőrt. Összekeverhetjük mézzel vagy citrommal is, de szinte bármilyen más, arcpakolásban felhasználható egyéb alapanyaggal is kombinálhatjuk. A joghurtos arcpakolás nagyjából 15-20 perc alatt fejti ki hatását.

Szintén gyakori alapanyag a zab. Zabos arcpakolásokat a különböző kozmetikai cégek is előszeretettel használnak, mivel a zab ragyogóvá és puhává teszi a bőrt akár pár perc alatt. A zabos arcpakoláshoz vízre is szükségünk lesz, illetve keverhetünk hozzá natúr joghurtot és mézet is. Nagyjából 15 percig hagyjuk hatni, majd utána öblítsük le langyos vízzel.

Egy másik közkedvelt alapanyag a házi arcpakolások világában a banán. Száraz bőrre ajánlják leginkább, de az aknés, pattanásos bőrre is nagyszerű megoldást kínál. Adjunk hozzá egy evőkanál mézet és egy kicsi citromot, majd turmixoljuk össze az egészet. Nagyjából 15 perc hatóidő eltelte után öblítsük le langyos vízzel.

Bár meglepő lehet, de a mustár is rendkívül jó alapanyag lehet házi arcpakolásokhoz. A mustár remek élénkítőként működik a benne található mustármagolaj miatt, azonban irritálhatja is a bőrt, így mindenképpen érdemes kipróbálnunk először egy kisebb bőrfelületen. Nagyjából egy teáskanálnyi elég az egész arcunkra, de ha túlságosan irritálja a bőrünket, érdemes lehet összekeverni egy kis joghurttal, aminek a hűsítő hatása ellensúlyozza a mustárét.

Száraz bőrre nem csak a banán és a joghurt nyújt megoldást, hanem a tojás is. A legjobb hatást azzal érjük el, ha szétválasztjuk a sárgáját a fehérjétől és a sárgáját használjuk fel. Eloszlatjuk az arcon, majd, ha megszáradt, 15 perc múlva langyos vízzel leöblítjük. Kombinálhatjuk ezt is mézzel, illetve citrommal.

Zsírosodó és pattanásos bőrre szintén jó hatással van a tojás, azonban ebben az esetben a fehérjéjét használjuk fel. Hasonló módon a sárgájához, ezt is hagyjuk megszáradni a bőrünkön, majd langyos vízzel öblítsük le. A fehérjéből készült arcpakolás arcfeszesítő tulajdonsággal is bírnak.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?