Menü

Kardio vagy erősítés?

Ez egy elég kényes és mondhatni állandó vitatéma, egymás győzködése a sportolók között, különösen a hölgyeknél, én csak azt nem értem miért. Hiszen nem vagyunk egyformák és egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek a testépítés vonzó, míg egy izmos hölgy pont a futás szerelmeseire és alakjukra néz furcsa szemmel. Nézzük a jó oldalait ezeknek az edzésformáknak. Vita nélkül.

A kardio- és az erősítő, súlyzós edzések nagyon különböznek egymástól. Mindkettő hatékony, egyik sem rosszabb vagy jobb, csak máshogy hatnak a testre.

Kardio edzésformák alatt olyan mozgásokat értünk, melyek a keringési rendszerünk működését fejlesztik, állóképességünket javítják, például kerékpározás, futás, úszás.

Az erősítés lényege pedig az izomerő- és izomtömeg fejlesztés.

Személy szerint nem szeretem azokat a képeket, mikor a kettő látványos különbségével érvelnek, hiszen mint írtam, nem vagyunk egyformák és az ízlése is mindenkinek más, nem feltétlen szeretne mindenki izmos női testre és vastagabb combokra, nagyon popsira törekedni, más meg azt vágta a fejemhez, hogy mi futónők „kisfiús” alkatúak vagyunk, amivel viszont határozottan nem értek egyet.

Mindkét edzésformát űzöm, mert igen, ilyen is van, személy szerint a futás mellé elengedhetetlennek tartom a törzsünk, vázunk, gerincünk erősítését, a konditermi edzések pedig az alakot is szépen formálják, a kardioval pedig hatékonyan lehet égetni a zsírt.

A kardio edzéseknél megnövekedett pulzusszám mellett indul be a zsírégetés, felgyorsul az anyagcsere, az erősítő edzések alatt pedig izmot építünk.

A kardio több kalóriát eléget, a súlyzós edzés viszont még a gyakorlatok befejezte után is pörgetik az anyagcserét, égetik a zsírt, arról nem is beszélve, hogy nagyobb izomtömeg több kalóriát éget el, még nyugalmi állapotban is.

Erősítő edzések során bár tónusosabb lesz a testünk és nagyobb lesz az izomtömegünk, a keringési rendszer mégsem fog javulni, ami a testi működés egyik alapja.

Kardió edzéseket leginkább akkor kell végezni, ha az állóképességet, a keringési rendszert szeretnénk fejleszteni, erősítő edzéseket pedig akkor, ha jobb erőnlétet, formásabb testet szeretnénk.

Nos a kérdésre a válasz, hogy melyik edzésforma mellett döntsünk: mindkettő mellett! Szakértők azt javasolják, hogy érdemes a két edzésfajtát egymással ötvözni, hogy a zsírégetés és az izomépülés egyaránt maximalizálva legyen, s emellett semmiképp se feledkezzünk el a megfelelő táplálkozásról, hiszen anélkül aligha lehetne hatékony bármelyik edzéstípus is.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!