Menü

Így mutatja meg a bőr, ha túl sok szénhidrátot eszel

A helyes táplálkozás nem csupán a szervezet, hanem a bőr egészsége, szépsége szempontjából is rendkívül fontos. Nem csupán a túlzott cukorfogyasztás ütközhet ki ugyanis az arcon pattanások, zsírosság képében, hanem a sok szénhidrát is számos problémát okoz.

Egy normál súlyú, nem fogyókúrázó nő számára a napi kalóriabevitel körülbelül 50%-át kellene ebből a tápanyagfajtából fedeznie az étkezéseknek, de ez az arány sokaknál felborul. Ha pedig ez megtörténik, az bizony nyomot hagy az arcon. Ha a következő változásokat tapasztalod, lehet, hogy ez áll a bőrgondjaid hátterében.

A finomított szénhidrátok, például a fehér kenyér vagy a tészta gyorsan megemelik a vércukorszintet, ennek hatására a hasnyálmirigy hirtelen sok inzulint termel, ami nemcsak a szervezet, hanem a hormonrendszer működését is megzavarja. Mindezek következtében a bőr zsírosabbá válik, kifényesedik, a pórusok eltömődhetnek, pattanások, mitesszerek alakulhatnak ki rajta. A zsíros arcon sokkal könnyebben elszaporodnak az aknét okozó baktériumok, amelyek csak még tovább fokozzák a gyulladást.

A magas glikémiás indexű ételek emellett hosszú távon a bőr rugalmasságáért felelős kollagént és elasztint is károsítják, így az arc veszít feszességéből, valamint a bőröregedés is felgyorsul, hamarabb jelennek meg a ráncok, a meglévők pedig jobban elmélyülnek. Az arc fakóvá és petyhüdtté, a bőrkép pedig egyenetlenné válik a helytelen táplálkozás miatt.

Ha hosszabb ideig túl sok szénhidrátot eszel, az tehát meg fog látszani a külsődön is amellett, hogy fokozott fáradtságot, cukoréhséget, emésztési problémákat, fejfájást és hízást egyaránt tapasztalhatsz emiatt. Hogy ezt elkerüld, érdemes odafigyelned a megfelelő mennyiségre: alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat fogyasztanod. Ezek közé tartoznak a teljes kiőrlésű kenyerek, tészták, zabpelyhek, a barna rizs, a bulgur vagy például a csicseriborsó.

Az arcot bizony belülről is ápolni kell, ezért érdemes ügyelni arra, hogy ne vigyél be a szervezetedbe túl sokat a következőkből, mert különben korai bőröregedést, illetve egyéb problémákat, többek között nehezen múló, újra és újra felbukkanó pattanásokat tapasztalhatsz. Mutatjuk, milyen ételek fogyasztását érdemes minimalizálnod, ha fiatalos, feszes arcra vágysz.

A fehér tészta magas szénhidráttartalma miatt károsítja a kollagénállományt, ennek következtében pedig a bőr gyorsan veszít feszességéből, és ráncossá, megereszkedetté válik.

A bacon, illetve az egyéb feldolgozott húsok magas telített zsír- és nitráttartalmuknak köszönhetően okoznak látható barázdákat és pattanásokat az arcon.

A különböző magas cukortartalmú édességek megemelik a szervezet vércukor- és inzulinszintjét, ami pedig a kollagénsejtek károsodásához, valamint ráncok, pattanások megjelenéséhez vezet.

Az ízesített joghurtok sok cukrot tartalmaznak, ami erőteljesen roncsolja a kollagénsejteket és a bőr szerkezetét. Ezáltal ráncokat, gyulladt pattanásokat és irritációt, pirosságot okoznak.

A fehér kenyér magas finomított szénhidráttartalma miatt eredményez gyulladásokat, ráncokat a bőrön. Érdemes inkább az egészségesebb, teljes kiőrlésű változatát választani.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.