Menü

Hajápolás természetesen

Nem véletlen hívják hajunkat sokszor hajkoronának, hiszen ez egy ’velünk született’ ékszer. Azonban, hogy valóban szép is maradjon, ápolnunk kell, hiszen napi szinten érik különböző behatások. Legyen ez por, füst, pára vagy éppen hajfesték, esetleg valamilyen kemikália, minden esetben fontos, hogy megfelelően regenerálódhasson a fejbőr és a hajhagymák.

Manapság már szinte megszámlálhatatlan hajápolási termék áll rendelkezésünkre, éppen ezért a bőség zavara miatt nehéz a választás. Mi a helyzet azonban a régi idők kozmetikumaival? Hiszen ezek is rendkívül hatásosak, ráadásul természetes anyagokat tartalmaznak, amik nem roncsolják tovább hajunkat.

A növényi olajok régóta képezik szerves részét a hajápolásnak. Ma is találunk ilyen alapanyagok felhasználásával készült termékeket, azonban régen egyszerűen maguk a növényi olajok voltak a kozmetikumok, melyekkel szebbé varázsolták tincseiket az emberek.

Persze a hajunk állapota sem csak külső tényezőktől függ, fontos a táplálkozás is, hiszen belülről jutnak tápanyagokhoz a hajhagymák. Ha kívülről is szeretnénk támogatni a hajnövekedést, az egyik legjobb választás a kókuszolaj. Rengeteg E-vitamin és antioxidáns található benne, ezért nem csak a hajnövekedést, de a fejbőr egészségét is támogatja. Másik előnye, hogy minden hajtípusra alkalmazható, nem nehezíti el a tincseket.

Egy másik rendkívül hatékony növényi olaj a mandulaolaj. A mandulából készült kivonatok nagyon gazdagok E-vitaminban és magnéziumban, melyeknek köszönhetően elősegítik a hajnövekedést.

A következő növényi olaj talán még az előző kettőt is felülmúlja E-vitamin tartalmában, valamint antioxidánsokban is gazdag. Az argánolaj számos sampon és hajbalzsam címkéjén feltűnik, azonban önmagában használva a leghatékonyabb. Általában száraz vagy göndör hajra ajánlják, mivel tápanyagban gazdag, így fényesebbé és puhábbá teszi a hajat.

A ricinusolaj már eddig is megtalálható volt egyes gyógyszertári samponokban, azonban önmagában és nyugodtan használhatjuk. A benne található ricinolsav serkenti a fejbőr vérkeringését, ezáltal elősegítve a hajnövekedést. Rengeteg antioxidáns található meg benne, így a hajhagymák egészségét is támogatja.

Végül pedig egy nem csak aromája miatt kedvelt klasszikus, a levendulaolaj. Számos jótékony egészségügyi hatása ismert. Többek között bőrápolóként is alkalmazzák, kisebb égési sérülésre, rovarcsípésre kiváló, valamint párologtatva nyugtató hatású. Ha ez mind nem lenne elég, a levendulaolaj hatására nő a szőrtüszők száma, ami azt jelenti, hogy nem csak hosszában támogatja a hajnövekedést, de dúsabb, sűrűbb hajkoronát is elérhetünk rendszeres használatával.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.