Menü

Mit kell tudni a felnőttkori fogszabályozásról?

A fogszabályozó készülékeket leggyakrabban fiatal gyermekek és tinédzserek esetében alkalmazzák, azonban ma már felnőttként sincs késő elkezdeni az esztétikai procedúrát.

Bár felnőtt korban nem általános, mégsem lehetetlen a fogszabályozás. Egyrészt fejlődtek a készülékek és a módszerek, így sokkal hatékonyabb és modernebb a folyamat, másrészt már rengeteg fajta fogszabályozó közül választhatunk, így az esztétika miatt sem kell aggódnunk. Van, akinek nem volt lehetősége gyermekkorban fogszabályozásra, van, aki egyszerűen elszalasztotta, de olyan is akad, akinek visszatért a problémája és emiatt kell felnőttkorban újra a fogszabályozóhoz fordulnia. Bármelyik is áll a dolog mögött, néhány dolgot mindenképp érdemes tudni, mielőtt belevágunk.

Bár sosem késő elkezdeni a fogszabályozó hordását, fontos megemlíteni, hogy mivel felnőttkorban már teljesen kifejlődtek a csontok, a fogak korrigálása is több időt vehet igénybe. Átlagosan a felnőttek esetében 2 év a kezelési idő, de ez rövidebb és hosszabb is lehet a problémától függően.

Nem elhanyagolható előnye a fogászati korrigálásnak, hogy nem csak szebbek és esztétikusabbak lesznek a fogaink, de sokkal egészségesebbek. Ha állkapcsunk nem megfelelő pozícióban zár és a fogak nem a megfelelő helyen érintkeznek, sokkal gyorsabban találhatjuk magunkat szemben kellemetlenségekkel. Ha túl távol ülnek a fogaink, ínyünk sínyli meg a túlzott igénybevételt, ha pedig túl szorosak, az megnehezítheti a megfelelő tisztítást, így hamar szuvas fog lehet a következmény. Így tehát érdemes lehet fogaink egészségét is a mérlegre tenni, amikor eldöntjük, szükséges-e számunkra fogszabályozás.

Maga a fogszabályozó készülék régen szinte egységes volt, azonban ma már választhatunk rögzített és kivehető, elülső és hátsó, átlátszó vagy akár mintás fogszabályozók közül is, így a folyamat alatt sem kell aggódnunk, hogy nevetségesen festenénk. Ráadásul napjainkban szerencsére divat az egészséges életmód, így biztosan nem kapunk majd furcsa pillantásokat.

Nagy előnye a felnőttkori fogszabályozásnak az is, hogy jóval könnyebb és egyszerűbb az együttműködés, hiszen önszántunkból vagyunk ott. Ha következetesen és pontosan betartjuk az orvos által előírtakat, az eredmény is sokkal szebb lesz, míg gyermekkorban sok esetben a gyermek nem szereti a fogszabályozót és sokszor elmarad a megfelelő tisztítás és rendszeres fogászati felülvizsgálat.

Természetesen a készülékek és az orvosi munka ára is széles skálán mozog, így mindenképpen érdemes tájékozódnunk, ha a felnőttkori fogszabályozás mellett döntenénk, illetve fel kell készülnünk arra, hogy akár évekig is eltarthat a folyamat, azonban az eredmény egy sokkal szebb és egészségesebb mosoly.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.