Mire való a sópárna?
- Dátum: 2023.05.10., 07:06
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- allergia, asztma, érrendszeri betegségek., gyógyászati célok, gyógyulás, hűthető, ízületi gyulladás, jótékony, légúti betegségek, légzés, levendulás, melegíthető, menstruációs fájdalmak, mentás, natúr, sóbarlang, sófalak, sólámpa, sópárna, sószoba, vércukorszint, vesefájdalmak
A sópárna használata, jótékony hatásai már rég foglalkoztatnak, mivel családunkban a légúti megbetegedések, allergia, asztma igen gyakran van jelen, ezért is érdekel, hogy a sót miért kezdték el gyógyászati célokra használni, mennyire hatásosak a sóbarlangok, sószobák, sófalak.
Emlékszem, mikor a dédim fülfájásra zoknit tömött meg sóval, talán ennek modern kori verziója lehet a sópárna, mely nem véletlenül örvend nagy népszerűségnek, hiszen számos panasz esetén segítséget nyújthat. A sópárnának is több fajtája van, létezik natúr sópárna és gyógynövényes változat. Mindegyik jótékony hatásokkal bír, nagyon kedveltek és ismertek a levendulás, vagy a mentás sópárnák.
Mire jó a sópárna?
A szervezetre gyakorolt egészségügyi jótékony hatása igen széleskörű. A légúti megbetegedések ellen sikerrel alkalmazzák, illetve asztma, allergia kezelésére is kiváló döntés, ugyanis könnyíti a légzést, és segít felszakítani a letapadt váladékot. A légúti megbetegedések kezelésében hatékony és elősegíti a gyorsabb gyógyulást.
Én magam egyáltalán nem gondoltam volna, hogy szabályozza a vércukorszintet, csökkenti az érrendszeri betegségek kialakulását és a vérnyomást is beállítja, továbbá jó a már említett fülfájásra, arcüreggyulladásra.
Télen a megfázásos időszakban segít, tavasztól őszig pedig a pollenszezon okozta kínokat enyhíti.
A sópárna melegítése sütőben és mikróban nagyon gyors és egyszerű, a felmelegedett párnát a kezelendő testrészre téve alkalmazzuk, ám vigyázzunk, mert ha sokáig melegítjük, bizony felforrósodhat!
Ha görcsöl a hasunk, felfáztunk, vesefájdalmaink, vagy menstruációs fájdalmaink vannak, akkor a hasra téve is hatásos és gyors megoldást jelenthet és kellemes érzést adhat, ahogy sportsérülések esetén is sikerrel alkalmazható.
Azok a sópárnák a leghatékonyabbak, amelyekben parajdi kristály sóőrlemény található és attól függően, hogy éppen mire van szükségünk, a sópárnát lehet melegen és hidegen is használni.
Mire jó a hideg sópárna?
Ficamra, rándulásra például, különböző zúzódások, ízületi gyulladások esetén, köszvényre és visszérre is! Minden olyan esetben, amikor a hideg borogatás esik jól.
Fontos, hogy mielőtt a testünkre tesszük, vagy gyermekünket kezeljük vele, mindenképp ellenőrizzük a hőfokát, ugyanis a túl hidegre hűtött párna sem jó, ahogy a melegítés közben túlforrósodott sópárna sem, ugyanis sérülést okozhat. A sópárnák végtelen alkalommal melegíthetők, illetve hűthetők. Próbáljuk ki őket bátran!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!