Mire való a sópárna?
- Dátum: 2023.05.10., 07:06
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- allergia, asztma, érrendszeri betegségek., gyógyászati célok, gyógyulás, hűthető, ízületi gyulladás, jótékony, légúti betegségek, légzés, levendulás, melegíthető, menstruációs fájdalmak, mentás, natúr, sóbarlang, sófalak, sólámpa, sópárna, sószoba, vércukorszint, vesefájdalmak
A sópárna használata, jótékony hatásai már rég foglalkoztatnak, mivel családunkban a légúti megbetegedések, allergia, asztma igen gyakran van jelen, ezért is érdekel, hogy a sót miért kezdték el gyógyászati célokra használni, mennyire hatásosak a sóbarlangok, sószobák, sófalak.
Emlékszem, mikor a dédim fülfájásra zoknit tömött meg sóval, talán ennek modern kori verziója lehet a sópárna, mely nem véletlenül örvend nagy népszerűségnek, hiszen számos panasz esetén segítséget nyújthat. A sópárnának is több fajtája van, létezik natúr sópárna és gyógynövényes változat. Mindegyik jótékony hatásokkal bír, nagyon kedveltek és ismertek a levendulás, vagy a mentás sópárnák.
Mire jó a sópárna?
A szervezetre gyakorolt egészségügyi jótékony hatása igen széleskörű. A légúti megbetegedések ellen sikerrel alkalmazzák, illetve asztma, allergia kezelésére is kiváló döntés, ugyanis könnyíti a légzést, és segít felszakítani a letapadt váladékot. A légúti megbetegedések kezelésében hatékony és elősegíti a gyorsabb gyógyulást.
Én magam egyáltalán nem gondoltam volna, hogy szabályozza a vércukorszintet, csökkenti az érrendszeri betegségek kialakulását és a vérnyomást is beállítja, továbbá jó a már említett fülfájásra, arcüreggyulladásra.
Télen a megfázásos időszakban segít, tavasztól őszig pedig a pollenszezon okozta kínokat enyhíti.
A sópárna melegítése sütőben és mikróban nagyon gyors és egyszerű, a felmelegedett párnát a kezelendő testrészre téve alkalmazzuk, ám vigyázzunk, mert ha sokáig melegítjük, bizony felforrósodhat!
Ha görcsöl a hasunk, felfáztunk, vesefájdalmaink, vagy menstruációs fájdalmaink vannak, akkor a hasra téve is hatásos és gyors megoldást jelenthet és kellemes érzést adhat, ahogy sportsérülések esetén is sikerrel alkalmazható.
Azok a sópárnák a leghatékonyabbak, amelyekben parajdi kristály sóőrlemény található és attól függően, hogy éppen mire van szükségünk, a sópárnát lehet melegen és hidegen is használni.
Mire jó a hideg sópárna?
Ficamra, rándulásra például, különböző zúzódások, ízületi gyulladások esetén, köszvényre és visszérre is! Minden olyan esetben, amikor a hideg borogatás esik jól.
Fontos, hogy mielőtt a testünkre tesszük, vagy gyermekünket kezeljük vele, mindenképp ellenőrizzük a hőfokát, ugyanis a túl hidegre hűtött párna sem jó, ahogy a melegítés közben túlforrósodott sópárna sem, ugyanis sérülést okozhat. A sópárnák végtelen alkalommal melegíthetők, illetve hűthetők. Próbáljuk ki őket bátran!
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?