Immunerősítés természetesen
- Dátum: 2023.06.23., 06:31
- Udvari Fanni
- képek:pexels.com
- adaptigén, egészsèg, energia, immunerősítés, növény, probiotikum, tápanyag
Bőrünkön és nyálkahártyánkon különféle mikroorganizmusok élnek, és hogy megbetegítenek-e, azt az immunrendszerünk határozza meg.
Az immunrendszer olyan szervek, sejtek és fehérjék interaktív hálózata, amely a szervezetet védi a vírusoktól és baktériumoktól vagy bármilyen idegen anyagtól. A növények, gyógynövények és ásványi anyagok pedig felhasználhatóak antimikrobiális és immunerősítő tulajdonságaik miatt a fertőzések megelőzésére és leküzdésére. Csakhogy az immunrendszer erősítésével óvatosan kell eljárni: az immunerősítő fűszernövények és illóolajok rendkívül hatékonyak, felesleges és nem is szabad túlterhelni velük a szervezetet, tartósan párhuzamosan alkalmazni őket, továbbá fontos a kúrákat szünetekkel megszakítani. A draxe.com gyűjtése alapján íme pár fontos immunerősítő, amely könnyen elérhető bárki számára.
Echinacea
A kutatások azt mutatják, hogy az echinacea egyik legnagyobb előnye az ismétlődő fertőzéseknél kifejtett pozitív hatás. Egy 2012-es tanulmány megállapította, hogy a megelőzésben komoly szerepet játszhat, hiszen a kísérletbe bevont személyek, akik echinaceát szedtek, kevésbé betegedtek meg közönséges megfázásban. A Wisconsin Egyetem orvosi karának tanulmánya pedig az echinacea jelentős immunmoduláló aktivitását mutatta ki. Több tucat humán vizsgálat szerint az echinacea többek között stimulálja az immunrendszert, különösen akut felső légúti fertőzések esetén.
Bodzabogyó
A bodza bogyóit és virágait már évezredek óta használják gyógyszerként. Már Hippokratész, az orvoslás atyja is tudta, hogy a növény kulcsfontosságú az immunrendszer megerősítéséhez. Használták a bodzát megfázás, influenza, allergia és gyulladások ellen. Számos tanulmány is kimutatta, hogy a bodzafélék képesek segíteni az immunrendszert a megfázás és az influenza ellen.
Probiotikumok
A probiotikumok hasznos baktériumok, amelyek segítenek megemészteni a tápanyagokat, segítik a vastagbél méregtelenítését és támogatják az immunrendszert. Akkor lehet rájuk különösen szükség, ha a bélflóra egyensúlya felborul – például antibiotikumos kezelések hatására –, ami emésztési zavarokat okoz. A kezelés végeztével az emésztőrendszerbe juttatott hasznos baktériumtörzsek képesek visszafoglalni a helyüket, és visszaállítani normális együttműködésüket a szervezettel.
Astragalus gyökér
Az astragalus a pillangósok családjába tartozó növény. Nagyon hosszú története van az immunrendszer erősítésében és gyógyszerként való felhasználásban. Gyökerét már évezredek óta alkalmazzák adaptogénként a hagyományos kínai orvoslásban.
Az adaptogén növények harmonizálják egyes belső elválasztású mirigyeink, valamint az immunrendszerünk működését.
Elment a hangod? – Így kezeld
Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.
Civilizációs betegségeink
A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?
Hatásos légzőgyakorlatok
Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.