Menü

Megfáztál? Itt a segítség!

Igaz, hogy a héten tombolni kezdett a hőn áhított nyár, a megfázás csalóka szelleme azonban sosem alszik, így ha nem vigyázunk eléggé magunkra, egy forró napon való futás utáni óvatlanság is ledönthet minket a lábunkról. Szerencsére nem kell egyből orvossághoz nyúlnunk, mert rengeteg házi praktika létezik, amivel a kezdeti megfázás enyhíthető, vagy a már komolyodni látszó problémából könnyebb kimászni.

Ezért úgy döntöttem, hogy ebben a cikkben feltárom családi csodaitókánk titkos receptjét, ami segít, finom és nem utolsó sorban még jobb kedvre is derít. Mi télen gyakran csak úgy kedvtelésből is isszuk, hiszen forró, és erősíti az immunrendszert.

Ha nem vagy nyáron megfázós típus, nyugodtan másold ki, vagy mentsd le a receptet, hogy ősszel vagy jövő tavasszal jó szolgálatot tegyen! Nem fogod megbánni.

A recept édesanyámtól származik, és bár nem tudom, hogy ő maga rakta össze, vagy valahol valamikor szerezte, találta, hallotta (talán már ő maga sem tudja), egy biztos, hogy működik! A férjemnek is rendszeresen készítem télen – nemcsak amikor betegeskedik.

Amióta használjuk, és ennyire pozitív tapasztalataink vannak vele, természetesen széles körben terjesztem a receptet, ami olykor-olykor egy kis színt hozhat a beteg napokba, míg haladunk előre a gyógyulás rögös útján.

A családi csodaitóka összetevői rendkívül egyszerűek:

Meleg, de nem teljesen forró víz (hogy éppen iható legyen)
Méz ízlés szerint
Két evőkanál ecet
Két evőkanál citromlé
Egy csipet fahéj

Az elkészítése sem ördöngösség, az összetevőket összekeverjük, s amikor eléggé elegyedtek már egymással, húzóra megisszuk. Napi kétszeri, háromszori fogyasztása rendkívül ajánlott. Később kedvtelésből már kortyolgatva is lehet inni, de az elején fontos, hogy minél gyorsabban megigyuk, így minden összetevő kellőképpen ki tudja fejteni a hatását.

Mert ugye a fahéjról tudjuk, hogy köhögéscsillapító, a mézről közismert, hogy magas ásványi anyag- és vitamin-tartalommal bír, illetve baktériumölő hatása van. Az ecet többek között magas antioxidáns tartalmáról, valamint méregtelenítő hatásáról híres, a citrom pedig amellett, hogy magas C-vitamin tartalma miatt foglal el előkelő helyet a receptben, gyulladácsökkentő hatása van, felveszi a harcot a vírusokkal szemben, illetve erősíti az immunrendszert. Az összetevők által alkotott egység pedig valódi immunerősítő és baktériumölő hatással rendelkező elixírt alkot.

Napestig sorolhatnám az összetevők pozitív egészségügyi hatásait, de most nem teszem, inkább hagyok időt a kóstolásra!

A cipődivat jelentősége és folyamatos változása

A divat világában a cipők mindig is kiemelt szerepet játszottak. Van, aki számára ez az a ruhadarab, amit először megnéz egy emberen. Nemcsak praktikus szerepük van, hanem a személyes stílus kifejezésének egyik legfontosabb eszközei is. A kialakításuk folyamatosan változik, követve a társadalmi, gazdasági és kulturális trendeket, miközben a funkcionalitás és a kényelem is kulcsszerepet kell, hogy kapjon.

Kimchi, az egészség bomba

Sokféle egészséges ételt ismerünk, melyekkel javíthatjuk életminőségünket, erről a koreaiak is tudnak egy remek receptet. Ismerkedjünk meg a kimchivel.

A fülkürthurut jellemzői

A fülkürthurut, más néven Eustach-kürt gyulladás, gyakran a náthával és megfázással járó betegségek következményeként alakul ki. A fülkürt a középfület összeköti az orrüreggel, és feladata a légnyomás kiegyenlítése a dobhártya két oldalán. Amikor megfázunk, a fülkürt belső nyálkahártyája megduzzadhat, ami szűkülethez vagy akár elzáródáshoz vezethet. Ez fülzúgást, halláscsökkenést és füldugulást okozhat.

Miben más a göndörhaj-fodrászat, mint a hagyományos?

A göndör hajra szabott fodrászati stílusok és technikák különösen fontosak, mivel a göndör haj másfajta kezelést igényel, mint az egyenes haj.

A babzsákfotelek előnyei és hátrányai

A babzsákfotelek az utóbbi években népszerű bútordarabokká váltak, nemcsak a kigyermekek, hanem a kamaszok, sőt a felnőttek, családok körében is. Ezek a kényelmes, puha ülések ideálisak pihenéshez, filmnézéshez egyaránt.