Menü

Megfáztál? Itt a segítség!

Igaz, hogy a héten tombolni kezdett a hőn áhított nyár, a megfázás csalóka szelleme azonban sosem alszik, így ha nem vigyázunk eléggé magunkra, egy forró napon való futás utáni óvatlanság is ledönthet minket a lábunkról. Szerencsére nem kell egyből orvossághoz nyúlnunk, mert rengeteg házi praktika létezik, amivel a kezdeti megfázás enyhíthető, vagy a már komolyodni látszó problémából könnyebb kimászni.

Ezért úgy döntöttem, hogy ebben a cikkben feltárom családi csodaitókánk titkos receptjét, ami segít, finom és nem utolsó sorban még jobb kedvre is derít. Mi télen gyakran csak úgy kedvtelésből is isszuk, hiszen forró, és erősíti az immunrendszert.

Ha nem vagy nyáron megfázós típus, nyugodtan másold ki, vagy mentsd le a receptet, hogy ősszel vagy jövő tavasszal jó szolgálatot tegyen! Nem fogod megbánni.

A recept édesanyámtól származik, és bár nem tudom, hogy ő maga rakta össze, vagy valahol valamikor szerezte, találta, hallotta (talán már ő maga sem tudja), egy biztos, hogy működik! A férjemnek is rendszeresen készítem télen – nemcsak amikor betegeskedik.

Amióta használjuk, és ennyire pozitív tapasztalataink vannak vele, természetesen széles körben terjesztem a receptet, ami olykor-olykor egy kis színt hozhat a beteg napokba, míg haladunk előre a gyógyulás rögös útján.

A családi csodaitóka összetevői rendkívül egyszerűek:

Meleg, de nem teljesen forró víz (hogy éppen iható legyen)
Méz ízlés szerint
Két evőkanál ecet
Két evőkanál citromlé
Egy csipet fahéj

Az elkészítése sem ördöngösség, az összetevőket összekeverjük, s amikor eléggé elegyedtek már egymással, húzóra megisszuk. Napi kétszeri, háromszori fogyasztása rendkívül ajánlott. Később kedvtelésből már kortyolgatva is lehet inni, de az elején fontos, hogy minél gyorsabban megigyuk, így minden összetevő kellőképpen ki tudja fejteni a hatását.

Mert ugye a fahéjról tudjuk, hogy köhögéscsillapító, a mézről közismert, hogy magas ásványi anyag- és vitamin-tartalommal bír, illetve baktériumölő hatása van. Az ecet többek között magas antioxidáns tartalmáról, valamint méregtelenítő hatásáról híres, a citrom pedig amellett, hogy magas C-vitamin tartalma miatt foglal el előkelő helyet a receptben, gyulladácsökkentő hatása van, felveszi a harcot a vírusokkal szemben, illetve erősíti az immunrendszert. Az összetevők által alkotott egység pedig valódi immunerősítő és baktériumölő hatással rendelkező elixírt alkot.

Napestig sorolhatnám az összetevők pozitív egészségügyi hatásait, de most nem teszem, inkább hagyok időt a kóstolásra!

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.