Menü

Strandolás gyerekekkel

„Jó pihenést!” mondta tegnap a kasszánál a strandon a hölgy, akinél a jegyeket vettük. Kicsit furcsán néztem rá, milyen pihenésről beszél, három gyerekkel vagyok. A szülők tudják, hogy gyerekekkel strandolni nem jelent felhőtlen pihenést, hiszen minden pillanatban rajtuk kell tartanunk a szemünket.

A nyári vakáció alatt, a forró kánikulában a gyerekek és a felnőttek is egyaránt szívesen hűsölnek medencében, töltik az időt strandokon, ám ez szülőként fokozott figyelmet és nonstop „szolgálatot” jelent, hiszen egy fürdőben, vagy a Balatonon is számtalan veszély leselkedik a gyerekekre.

Összeszorul a szívem, mikor a hírekben vízbe fulladásos balesetről hallok, hiszen ezek megelőzhetőek lennének, mégis sajnos minden évben előfordul néhány tragédia. Sok baleset történik otthoni medencékben, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akár kisebb vízben is megfulladhat egy kisgyerek.

Alapszabály, hogy 10 - 12 évnél fiatalabb, úszni nem tudó gyermeket soha ne engedjünk egyedül vízbe és ne hagyjunk felügyelet nélkül. Nemcsak az úszógumi tehet jó szolgálatot, léteznek mentőmellények, adjunk a kicsikre karúszót, s vízibiciklire is csak ebben engedjük fel őket.

A vízbe ugrálással óvatosan!

Gyakran következik be baleset vízbe ugrás során, ez ugyanis veszélyes lehet, például, ha kicsi vízbe ugrunk fejest, erről mindig meg kell győződni!

Balesetet okoznak a vízben található éles tárgyak is, üvegszilánk, kagyló, éles kő, ezek ellen vízicipővel, tengerjáró papuccsal védekezhetünk, melyek a fürdőkben a nedves, csúszós burkolat ellen is védenek.

Minden szülő legnagyobb félelme, hogy elveszik gyereke a strandon. Erre mindenképp készítsük fel a gyerekinket, magyarázzuk el nekik, hogy ha nem találja a szüleit, akkor kérjen segítséget, a legtöbb strandon van hangosbemondó, megkeresheti a recepciót, esetleg egy úszómestert.

A kicsiket mindig kenjük be fényvédő krémekkel, tegyünk ki strandsátort, vonuljunk árnyékos helyre, ne tartózkodjunk a tűző napon - kiváltképp a déli órákban. Használjunk fehér vászonsapkát és itassuk a gyerekeket sokszor. Anyatejes babákat többször is tegyük mellre, kínáljuk őket folyadékkal.

A lábgomba és egyéb fertőzések megelőzhetőek.

Fürdőzés után mindig töröljük szárazra a gyerekeket, viseljünk papucsot, szandált.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.