Menü

Strandolás gyerekekkel

„Jó pihenést!” mondta tegnap a kasszánál a strandon a hölgy, akinél a jegyeket vettük. Kicsit furcsán néztem rá, milyen pihenésről beszél, három gyerekkel vagyok. A szülők tudják, hogy gyerekekkel strandolni nem jelent felhőtlen pihenést, hiszen minden pillanatban rajtuk kell tartanunk a szemünket.

A nyári vakáció alatt, a forró kánikulában a gyerekek és a felnőttek is egyaránt szívesen hűsölnek medencében, töltik az időt strandokon, ám ez szülőként fokozott figyelmet és nonstop „szolgálatot” jelent, hiszen egy fürdőben, vagy a Balatonon is számtalan veszély leselkedik a gyerekekre.

Összeszorul a szívem, mikor a hírekben vízbe fulladásos balesetről hallok, hiszen ezek megelőzhetőek lennének, mégis sajnos minden évben előfordul néhány tragédia. Sok baleset történik otthoni medencékben, ezért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akár kisebb vízben is megfulladhat egy kisgyerek.

Alapszabály, hogy 10 - 12 évnél fiatalabb, úszni nem tudó gyermeket soha ne engedjünk egyedül vízbe és ne hagyjunk felügyelet nélkül. Nemcsak az úszógumi tehet jó szolgálatot, léteznek mentőmellények, adjunk a kicsikre karúszót, s vízibiciklire is csak ebben engedjük fel őket.

A vízbe ugrálással óvatosan!

Gyakran következik be baleset vízbe ugrás során, ez ugyanis veszélyes lehet, például, ha kicsi vízbe ugrunk fejest, erről mindig meg kell győződni!

Balesetet okoznak a vízben található éles tárgyak is, üvegszilánk, kagyló, éles kő, ezek ellen vízicipővel, tengerjáró papuccsal védekezhetünk, melyek a fürdőkben a nedves, csúszós burkolat ellen is védenek.

Minden szülő legnagyobb félelme, hogy elveszik gyereke a strandon. Erre mindenképp készítsük fel a gyerekinket, magyarázzuk el nekik, hogy ha nem találja a szüleit, akkor kérjen segítséget, a legtöbb strandon van hangosbemondó, megkeresheti a recepciót, esetleg egy úszómestert.

A kicsiket mindig kenjük be fényvédő krémekkel, tegyünk ki strandsátort, vonuljunk árnyékos helyre, ne tartózkodjunk a tűző napon - kiváltképp a déli órákban. Használjunk fehér vászonsapkát és itassuk a gyerekeket sokszor. Anyatejes babákat többször is tegyük mellre, kínáljuk őket folyadékkal.

A lábgomba és egyéb fertőzések megelőzhetőek.

Fürdőzés után mindig töröljük szárazra a gyerekeket, viseljünk papucsot, szandált.

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.