Menü

Ezért ne menj aludni éhesen!

Olykor előfordul, hogy éhes lesz az ember lefekvés előtt. Gyakran eshet meg mindenkivel az, hogy éhesen indul aludni, azonban ez szakemberek szerint több okból sem szerencsés!

Több oka is lehet annak, ha este éhesek vagyunk. Sok diéta, fogyókúra (azaz egyoldalú fogyókúra miatt fellépő vitamin- és tápanyaghiány), illetve alacsony kalóriatartalmú értend mellett megfigyelhető az esti – éjjeli éhségérzet. Ráadásul ördögi kör, mert ha rendszeresen nem alszunk eleget és jól (mondjuk épp az éhség miatt), akkor sokkal gyakrabban leszünk másnap éhesek.

Az éhségnek a nem szűnő, kínzó éhségérzeten kívül más negatív hatásai is vannak, idegesség, üresség, fáradtság, lassult anyagcsereproblémák, s az előbb-utóbb éjszakai nassoláshoz, az pedig elhízáshoz és emésztési problémákhoz, egészségügyi bajokhoz vezethet.

A tartós éhezés ráadásul depressziót is kiválthat.

Tehát akkor együnk lefekvés előtt? Este is? Későn is? Igen! A válasz: igen!

Ha éhes az ember, akkor természetesen enni kell, koplalni nem jó, üres gyomorral pedig nem szabad aludni menni. Az már más kérdés, hogy mit ehetünk az esti órákban, nos ilyenkor ajánlott olyan ételeket fogyasztani, amik egészségesek, fehérjedúsak, alacsony szénhidráttartamúak, például csirkét, halat, magvakat vagy tojást, salátákat, natúr joghurtot, túrót. Egy puffasztott rizst kevés mogyoróvajjal, egy krémes görög joghurtot némi zabpehellyel.

A nehezen emészthető, fűszeres, zsíros, magas szénhidráttartalmú vagy cukros ételeket ekkor kerülni kell, mert nem tud a szervezet pihenni, sem megfelelően emészteni sem.

A nehéz, tartósított vagy füstölt húsok, a csokoládé, a kelt tészták és a túlságosan fűszeres ételek, gyümölcsök, az alkohol megnehezíti az elalvást.

Sokan hiszik azt (tévesen!), hogy ha éhesen fekszenek le aludni, az segíthet a fogyásban. Ez egy tévhit, ráadásul még hízni is fognak.

Akik sportolnak, tudják, hogy az izmoknak tápanyag kell, nekik pláne rossz ötlet éhesen lefeküdni aludni. A szervezetnek ugyanis tápanyagokra van szüksége ahhoz, hogy a bevitt fehérjét izommá tudja alakítani. egy valamirevaló sportoló nem kihagyja, hanem megválogatja a vacsoráját, pláne egy esti edzés után.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.