Menü

Ezért ne menj aludni éhesen!

Olykor előfordul, hogy éhes lesz az ember lefekvés előtt. Gyakran eshet meg mindenkivel az, hogy éhesen indul aludni, azonban ez szakemberek szerint több okból sem szerencsés!

Több oka is lehet annak, ha este éhesek vagyunk. Sok diéta, fogyókúra (azaz egyoldalú fogyókúra miatt fellépő vitamin- és tápanyaghiány), illetve alacsony kalóriatartalmú értend mellett megfigyelhető az esti – éjjeli éhségérzet. Ráadásul ördögi kör, mert ha rendszeresen nem alszunk eleget és jól (mondjuk épp az éhség miatt), akkor sokkal gyakrabban leszünk másnap éhesek.

Az éhségnek a nem szűnő, kínzó éhségérzeten kívül más negatív hatásai is vannak, idegesség, üresség, fáradtság, lassult anyagcsereproblémák, s az előbb-utóbb éjszakai nassoláshoz, az pedig elhízáshoz és emésztési problémákhoz, egészségügyi bajokhoz vezethet.

A tartós éhezés ráadásul depressziót is kiválthat.

Tehát akkor együnk lefekvés előtt? Este is? Későn is? Igen! A válasz: igen!

Ha éhes az ember, akkor természetesen enni kell, koplalni nem jó, üres gyomorral pedig nem szabad aludni menni. Az már más kérdés, hogy mit ehetünk az esti órákban, nos ilyenkor ajánlott olyan ételeket fogyasztani, amik egészségesek, fehérjedúsak, alacsony szénhidráttartamúak, például csirkét, halat, magvakat vagy tojást, salátákat, natúr joghurtot, túrót. Egy puffasztott rizst kevés mogyoróvajjal, egy krémes görög joghurtot némi zabpehellyel.

A nehezen emészthető, fűszeres, zsíros, magas szénhidráttartalmú vagy cukros ételeket ekkor kerülni kell, mert nem tud a szervezet pihenni, sem megfelelően emészteni sem.

A nehéz, tartósított vagy füstölt húsok, a csokoládé, a kelt tészták és a túlságosan fűszeres ételek, gyümölcsök, az alkohol megnehezíti az elalvást.

Sokan hiszik azt (tévesen!), hogy ha éhesen fekszenek le aludni, az segíthet a fogyásban. Ez egy tévhit, ráadásul még hízni is fognak.

Akik sportolnak, tudják, hogy az izmoknak tápanyag kell, nekik pláne rossz ötlet éhesen lefeküdni aludni. A szervezetnek ugyanis tápanyagokra van szüksége ahhoz, hogy a bevitt fehérjét izommá tudja alakítani. egy valamirevaló sportoló nem kihagyja, hanem megválogatja a vacsoráját, pláne egy esti edzés után.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?