Hogyan lehet fenntartani egy távkapcsolatot?
- Dátum: 2024.04.03., 21:32
- Szabó Máté
- képek:pexels.com
- kapcsolat, kommunikáció, közös élmény, szerelem, szeretet, távkapcsolat, viszony, vonzalom
Majdnem mindenki átéli egyszer az életében, milyen a távkapcsolat. Adódik a kérdés, hogy lényegében véve minden viszony távolról indul, csak van, ami a távolság miatt hosszabb távon fenn is marad. De vajon hányan képesek együtt is élni ezzel az állapottal? Egyáltalán létezik-e tartós párkapcsolat, vagy ez csak egy elegáns kifejezés a modern világban?
“A tüzet életben tartani minden esetben kemény feladat lehet.” Tételezzük fel, hogy a felek illenek egymáshoz, reálisak a célok, azonos a jövőkép, és mindketten akarjátok, hogy a köztetek lévő távolság ellenére működjön a “dolog”. Még így sem megy minden magától, a távolság nagy, a kísértés folyamatosan fennáll, és a felek egyszerűen elvesztik a prioritást a párkapcsolataikról. Hogyan lehet ezt megakadályozni, egyáltalán milyen módszerek vannak egy távoli viszony közös megélésére?
Minőségi kommunikáció
Ha hosszabb ideig nem látják egymást a szerelmesek, alapvető fontosságú, hogy következetesen és kiegyensúlyozottan kommunikáljanak. Olyan közös rituálék, mint a “jó éjszakát” és a “jó reggelt” üzenetek, illetve a rendszeres telefonbeszélgetések segítenek a közelség érzését kelteni. Vannak ugyanakkor napok, amikor semmi izgalmasat nem tudnak megosztani egymással a felek. Érdemes ilyenkor csak elolvasni egy könyvet, megnézni egy filmet, vagy videójátékozni közösen, lényegében véve bármi olyan tevékenység hasznos lehet, ami közelebb hozza a párokat.
Előre megtervezett találkozások
Az, hogy a két fél milyen gyakran tud találkozni sok tényezőn múlik, befolyásolhatja a távolság, a szabadidő, a pénzügyi helyzet, és az adott ország utazási szabályai is. Nem kérdés, hogy a legszerencsésebb, ha a pár rendszeresen tud találkozni. Ha mindkét fél rendszeresen tudja látogatni a másikat, és közelebb kerülnek egymáshoz az egy ideális helyzet. Az utazások azonban stresszt okoznak, készülni kell rá, és ideális helyzet az amikor például valaki az Európai Unión belül utazik, hiszen itt a nagyobb távolságok már könnyedén leküzdhetőek, de ez más helyzetekben nem mindig van így.
Együtt töltött idő
Sok pár igyekszik annyi élményt szerezni az értékes együtt töltött időben, amennyit csak lehet. Fontos ugyanakkor, hogy a szerelmesek nem azért látogatják egymást, hogy szórakozzanak, hanem mert szeretik a másikat, azért aki. Valljuk be, hogy egy távkapcsolatban a találkozások a közös szexuális együttlétről szólnak, persze utána történhetnek más közös programok is. Úgymond beszélhetünk minőségi időtöltésről, de az a gyakorlatban legtöbbször az ágyban kezdődik el, és ér véget, hiszen a felek ritkán látják személyesen egymást. Ha valaki tartósan gondolkodik egy kapcsolatban, akkor ilyenkor is fontos a másik fél családjának, szüleinek, és a barátainak a megismerése.
Reális és megélt elképzelések
Az újraegyesüléssel szemben gyakran magas elvárásokat állítanak a párok, ami aztán elkerülhetetlenül nyomást generál. A sikeres távkapcsolathoz türelemre, őszinteségre, és bizalomra van szükség mindkét személy részéről, és igen, egyszerűen a korábban említett közös együttlétek mindig felerősödnek egy-egy személyes találkozásnál.
A felek ha hosszú idő után találkoznak újból sokszor nem találják a közös hullámhosszt, egy távoli viszonyban mindig jobban megjelenik a kísértés az online ismerkedésre, beszélgetésekre, és a személyes interakciók felerősítésére. Emiatt nehéz hosszú távon fenntartani, mivel a felek elsodródnak egymás mellől, és általában mindig következik utána egy másik opció. Az élet értelemszerűen nem csak egy társból áll. Hiszen az emberek tanulnak, dolgoznak, egy fiatal számára a szüleivel való érzelmek sokszor jelentősebbek, mint egy párkapcsolat. Fontossá válnak a megélt boldog pillanatok az életben, és az, hogy ezeket kivel, milyen helyzetben éljük át.
Hosszú távú tervek
Hatékony módja a búcsúzkodások könnyebbé tételének, hogy ha látszik, hogy véget lehet vetni nekik, és mindkét fél reális módon éli meg ezeket. Egy sikeres távkapcsolatban egyértelműen szükség van arra, hogy a felek megtalálják egymással a közös hangot, ha úgymond mindenki a saját igazát akarja bizonyítani, akkor az a viszony bukásra van ítélve. Nem kell, hogy az elköszönés egy pontos dátum legyen, de konkrét tervekkel csökkenthető a nyomás. Távkapcsolatokban fontos tudni, hogy a távolság csak átmeneti, a búcsúzás előbb-utóbb bekövetkezik, de kérdéses, hogy a felek mennyi időre búcsúznak el egymástól, és hogyan élik meg a közös pillanatokat.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.