Menü

Babalátogatás – mit illik és mit nem

Nem veszi le a cipőjét, nem mos kezet, köhög, cigarettázik…Háromgyerekes anyukaként tudom, hogy vannak olyan okok, amiért lelkifurdalás nélkül rászólhatunk a babalátogatókra.

Amikor baba születik a környezetünkben alig várjuk, hogy meglátogathassuk. Egy kicsi érkezése óriási dolog, egy igazi csoda, mindenki azonnal a picire lesz kíváncsi és sorban áll az ajtóban a rokonság, azonban azt tudni kell, hogy ez a bablátogatás külön műfaj és bizony vannak kőkemény íratlan, ám elvárt illemszabályai.

Sok újdonsült kisgyerekes család szívesen fogadja a látogatókat, más szülők viszont néhány hét türelmet kérnek, ami érthető is, hiszen – főleg első gyermek esetében - szükség van néhány hétre, hogy felvegyék a ritmust és kialakulhasson egyfajta napirend.

Bárhogy is dönt a család, ezt tiszteletben kell tartani, ahogy az illemszabályokat is, ezért most olyan tipikus tudnivalókat gyűjtöttünk csokorba, aminek betartása alapvető (lenne), ha pedig elmarad, bátran tegyük szóvá! Nézzük, melyek ezek!

Háromgyerekes anyukaként azt hiszem bátran felvállalhatom, hogy ki nem állhatjuk a kezet nem mosó, hangosan vihogó, a babához közel hajoló, pöszén beszélő, hangos, hazaindulni nem akaró és a babára tüsszögő, orrot fújó látogatókat és jaj kihagytam a legjobbat! A mindent IS jobban tudó, kismillió kéretlen tanácsot osztogató, szakértő tanácsosztókat.

Ha megzavarjuk a baba napirendjét, nyugalmát, evését, alvását, akkor egészen biztosan a szülőknek lesz belőle nehézsége, hiszen sír, nem alszik, nyugtalanná válik estére, így ezzel nemhogy nem segítünk a kisbabás családnak, de egyenesen nehéz helyzetbe kerülhetnek.

Az illemszabályok alapja, a hat hét. A gyermekágyas időszak nem véletlen. Egy okos babalátogató tudja, hogy 6 hétig nem is megyünk babát látogatni.

Egy illedelmes babalátogató megérti, hogy maximum 1 órát illik maradni és azt is előre egyeztetett időpontban, a kicsihez alkalmazkodva.

Egy olyan babalátogató, aki maga is szülő tudja, hogy ilyenkor mivel segíthet a frissen szült anyukának.

Egy valamirevaló babalátogató, jól tudja, mert emlékszik rá, hogy az első dolog egy kisbabánál, hogy alaposan kezet mosok, mert az immunrendszere még nem védi meg minden baktériumtól és vírustól.

Egy értelmes babalátogató tudja, hogy hasznos dolgokat illik vinni ajándékként, mert halacskás hőmérőből már valószínűleg van három.

Egy tudatosan vásárló babalátogató inkább megkérdezi, mire van szükségük, lehet, hogy egy bevásárlás a legnagyobb segítség. Közelebbi rokonok nyugodtan beállíthatnak egy tál friss meleg étellel is, nem fogják zokon venni.

Egy illedelmes babalátogató vendég nem piszkálja a babát, pláne nem nyúl az arcához, kezéhez, azt már le se írom, hogy a szájába meg depláne nem.

Egy okos babalátogató tudja, hogyan találja fel magát. Nem várja el, hogy a babával kapcsolatos teendők mellett őt is körül ugrálják, hanem tudja, hogyan tegye hasznossá magát.

Ha a fenti íratlan illemszabályokat betartjuk, akkor igazán megfelelő babalátogató vendégként viselkedünk, akit szívesen látnak majd legközelebb is.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!