Menü

Babalátogatás – mit illik és mit nem

Nem veszi le a cipőjét, nem mos kezet, köhög, cigarettázik…Háromgyerekes anyukaként tudom, hogy vannak olyan okok, amiért lelkifurdalás nélkül rászólhatunk a babalátogatókra.

Amikor baba születik a környezetünkben alig várjuk, hogy meglátogathassuk. Egy kicsi érkezése óriási dolog, egy igazi csoda, mindenki azonnal a picire lesz kíváncsi és sorban áll az ajtóban a rokonság, azonban azt tudni kell, hogy ez a bablátogatás külön műfaj és bizony vannak kőkemény íratlan, ám elvárt illemszabályai.

Sok újdonsült kisgyerekes család szívesen fogadja a látogatókat, más szülők viszont néhány hét türelmet kérnek, ami érthető is, hiszen – főleg első gyermek esetében - szükség van néhány hétre, hogy felvegyék a ritmust és kialakulhasson egyfajta napirend.

Bárhogy is dönt a család, ezt tiszteletben kell tartani, ahogy az illemszabályokat is, ezért most olyan tipikus tudnivalókat gyűjtöttünk csokorba, aminek betartása alapvető (lenne), ha pedig elmarad, bátran tegyük szóvá! Nézzük, melyek ezek!

Háromgyerekes anyukaként azt hiszem bátran felvállalhatom, hogy ki nem állhatjuk a kezet nem mosó, hangosan vihogó, a babához közel hajoló, pöszén beszélő, hangos, hazaindulni nem akaró és a babára tüsszögő, orrot fújó látogatókat és jaj kihagytam a legjobbat! A mindent IS jobban tudó, kismillió kéretlen tanácsot osztogató, szakértő tanácsosztókat.

Ha megzavarjuk a baba napirendjét, nyugalmát, evését, alvását, akkor egészen biztosan a szülőknek lesz belőle nehézsége, hiszen sír, nem alszik, nyugtalanná válik estére, így ezzel nemhogy nem segítünk a kisbabás családnak, de egyenesen nehéz helyzetbe kerülhetnek.

Az illemszabályok alapja, a hat hét. A gyermekágyas időszak nem véletlen. Egy okos babalátogató tudja, hogy 6 hétig nem is megyünk babát látogatni.

Egy illedelmes babalátogató megérti, hogy maximum 1 órát illik maradni és azt is előre egyeztetett időpontban, a kicsihez alkalmazkodva.

Egy olyan babalátogató, aki maga is szülő tudja, hogy ilyenkor mivel segíthet a frissen szült anyukának.

Egy valamirevaló babalátogató, jól tudja, mert emlékszik rá, hogy az első dolog egy kisbabánál, hogy alaposan kezet mosok, mert az immunrendszere még nem védi meg minden baktériumtól és vírustól.

Egy értelmes babalátogató tudja, hogy hasznos dolgokat illik vinni ajándékként, mert halacskás hőmérőből már valószínűleg van három.

Egy tudatosan vásárló babalátogató inkább megkérdezi, mire van szükségük, lehet, hogy egy bevásárlás a legnagyobb segítség. Közelebbi rokonok nyugodtan beállíthatnak egy tál friss meleg étellel is, nem fogják zokon venni.

Egy illedelmes babalátogató vendég nem piszkálja a babát, pláne nem nyúl az arcához, kezéhez, azt már le se írom, hogy a szájába meg depláne nem.

Egy okos babalátogató tudja, hogyan találja fel magát. Nem várja el, hogy a babával kapcsolatos teendők mellett őt is körül ugrálják, hanem tudja, hogyan tegye hasznossá magát.

Ha a fenti íratlan illemszabályokat betartjuk, akkor igazán megfelelő babalátogató vendégként viselkedünk, akit szívesen látnak majd legközelebb is.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?