Menü

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát.

Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Az álláskeresést érdemes némi kutatómunkával, utánajárással indítani, akár munkaügyi központokon, akár online oldalak segítségével vagy ismerősöket megkérdezve.

Ha találunk egy számunkra megfelelőnek tűnő állásajánlatot, mindig nézzük és gondoljuk át a hirdető cég által támasztott elvárásokat és azt, hogy mi ehhez rendelkezünk e a szükséges képesítéssel és kompetenciákkal.

Mire figyeljünk?

Sok vállalatnál a személyes interjúk előtt megnézik a közösségimédia-profilunkat (Facebook, Instagram), hogy minél jobban megismerjék azt az embert, aki a céghez jelentkezik, ezért kezdhetjük például ott első lépésként az álláskeresési folyamatot, hogy rendbe tesszük a profilunkat, átnézzük feltöltött képeinket, videóinkat, hogy ezeket valóban meg akarjuk-e osztani a leendő munkáltatóinkkal.

Itt megjegyezném, hogy rohamos tempóban nyernek teret a különböző közösségi média felületeken megjelenő álláshirdetések is, melyek szintén hatékony módjai az álláskeresésnek. Sok online felület esetében találkozhatunk álláshirdetésekkel, posztokkal és külön csoportokkal is, melyek a szakembereknek, munkakeresőknek vagy épp a munkaadóknak szólnak.

Hogyan növelhetjük az esélyeinket?

Az önéletrajzot érdemes mindenhova elküldeni, feltölteni, növelve ezzel az esélyeinket.

Érdemes olyan szakmát találni, amivel szívesen foglalkoznánk, amit szeretünk, pár évente munkahelyet vagy szakterületet váltani – nincs értelme.

Érdemes beleásni magunkat az önéletrajzunk részleteibe is! Sokszor egy-egy apróság is számít, érdemes bele munkát és időt fektetni.

Milyen egy jó önéletrajz?

Fontos, hogy letisztult, egységes formázású legyen, jól felépített szerkezetű, átlátható, tartalmazza a lényeges információkat, különösen a megpályázandó pozícióra vetítve.

Fontos, hogy pontos legyen, ne legyenek benne elírások, helyesírási hibák meg pláne nem.

Előnyös egy jól megválasztott profilkép, a tanulmányok pedig időrendi sorrendben haladva legyenek feltüntetve, az iskolák, cégek, intézmények pontos megfogalmazásával.

A betöltött pozíciók időrendi sorrendben és a feladatkör részletezésével kerüljenek az önéletrajzba, a nyelvtudást pedig minden esetben szinttel megjelölve írjuk bele, a végéről ne maradjanak el az egyéb ismeretek, készségek sem, ezeket maximum 2 oldalban próbáljuk meg összefoglalni.

Mi az, ami segíti a hatékony munkakeresést?

Állásbörzék látogatása. Évente több alkalommal is megrendezésre kerülnek állásbörzék az ország több nagyvárosában is. Aktív álláskeresőknek mindenképpen ajánlott a részvétel.

Kérdezzük meg ismerőseinket!

Az internetes álláskeresés mellett még mindig jelen van az offline álláskeresés is, mely történhet ismerősök és családtagok segítségével, ajánlás útján. Sokszor előfordul, hogy már megfogalmazódott az igény új kolléga felvételére, de még nincs meghirdetve a pozíció.

Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: keressük fel a helyi munkaügyi központokat és regisztráljunk! A regisztrált álláskeresővé válás is nagyban segítheti az álláskeresésünk sikerességét.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.