Menü

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát.

Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Az álláskeresést érdemes némi kutatómunkával, utánajárással indítani, akár munkaügyi központokon, akár online oldalak segítségével vagy ismerősöket megkérdezve.

Ha találunk egy számunkra megfelelőnek tűnő állásajánlatot, mindig nézzük és gondoljuk át a hirdető cég által támasztott elvárásokat és azt, hogy mi ehhez rendelkezünk e a szükséges képesítéssel és kompetenciákkal.

Mire figyeljünk?

Sok vállalatnál a személyes interjúk előtt megnézik a közösségimédia-profilunkat (Facebook, Instagram), hogy minél jobban megismerjék azt az embert, aki a céghez jelentkezik, ezért kezdhetjük például ott első lépésként az álláskeresési folyamatot, hogy rendbe tesszük a profilunkat, átnézzük feltöltött képeinket, videóinkat, hogy ezeket valóban meg akarjuk-e osztani a leendő munkáltatóinkkal.

Itt megjegyezném, hogy rohamos tempóban nyernek teret a különböző közösségi média felületeken megjelenő álláshirdetések is, melyek szintén hatékony módjai az álláskeresésnek. Sok online felület esetében találkozhatunk álláshirdetésekkel, posztokkal és külön csoportokkal is, melyek a szakembereknek, munkakeresőknek vagy épp a munkaadóknak szólnak.

Hogyan növelhetjük az esélyeinket?

Az önéletrajzot érdemes mindenhova elküldeni, feltölteni, növelve ezzel az esélyeinket.

Érdemes olyan szakmát találni, amivel szívesen foglalkoznánk, amit szeretünk, pár évente munkahelyet vagy szakterületet váltani – nincs értelme.

Érdemes beleásni magunkat az önéletrajzunk részleteibe is! Sokszor egy-egy apróság is számít, érdemes bele munkát és időt fektetni.

Milyen egy jó önéletrajz?

Fontos, hogy letisztult, egységes formázású legyen, jól felépített szerkezetű, átlátható, tartalmazza a lényeges információkat, különösen a megpályázandó pozícióra vetítve.

Fontos, hogy pontos legyen, ne legyenek benne elírások, helyesírási hibák meg pláne nem.

Előnyös egy jól megválasztott profilkép, a tanulmányok pedig időrendi sorrendben haladva legyenek feltüntetve, az iskolák, cégek, intézmények pontos megfogalmazásával.

A betöltött pozíciók időrendi sorrendben és a feladatkör részletezésével kerüljenek az önéletrajzba, a nyelvtudást pedig minden esetben szinttel megjelölve írjuk bele, a végéről ne maradjanak el az egyéb ismeretek, készségek sem, ezeket maximum 2 oldalban próbáljuk meg összefoglalni.

Mi az, ami segíti a hatékony munkakeresést?

Állásbörzék látogatása. Évente több alkalommal is megrendezésre kerülnek állásbörzék az ország több nagyvárosában is. Aktív álláskeresőknek mindenképpen ajánlott a részvétel.

Kérdezzük meg ismerőseinket!

Az internetes álláskeresés mellett még mindig jelen van az offline álláskeresés is, mely történhet ismerősök és családtagok segítségével, ajánlás útján. Sokszor előfordul, hogy már megfogalmazódott az igény új kolléga felvételére, de még nincs meghirdetve a pozíció.

Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: keressük fel a helyi munkaügyi központokat és regisztráljunk! A regisztrált álláskeresővé válás is nagyban segítheti az álláskeresésünk sikerességét.

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

A retró zene mindig trendi

Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?