Menü

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát.

Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Az álláskeresést érdemes némi kutatómunkával, utánajárással indítani, akár munkaügyi központokon, akár online oldalak segítségével vagy ismerősöket megkérdezve.

Ha találunk egy számunkra megfelelőnek tűnő állásajánlatot, mindig nézzük és gondoljuk át a hirdető cég által támasztott elvárásokat és azt, hogy mi ehhez rendelkezünk e a szükséges képesítéssel és kompetenciákkal.

Mire figyeljünk?

Sok vállalatnál a személyes interjúk előtt megnézik a közösségimédia-profilunkat (Facebook, Instagram), hogy minél jobban megismerjék azt az embert, aki a céghez jelentkezik, ezért kezdhetjük például ott első lépésként az álláskeresési folyamatot, hogy rendbe tesszük a profilunkat, átnézzük feltöltött képeinket, videóinkat, hogy ezeket valóban meg akarjuk-e osztani a leendő munkáltatóinkkal.

Itt megjegyezném, hogy rohamos tempóban nyernek teret a különböző közösségi média felületeken megjelenő álláshirdetések is, melyek szintén hatékony módjai az álláskeresésnek. Sok online felület esetében találkozhatunk álláshirdetésekkel, posztokkal és külön csoportokkal is, melyek a szakembereknek, munkakeresőknek vagy épp a munkaadóknak szólnak.

Hogyan növelhetjük az esélyeinket?

Az önéletrajzot érdemes mindenhova elküldeni, feltölteni, növelve ezzel az esélyeinket.

Érdemes olyan szakmát találni, amivel szívesen foglalkoznánk, amit szeretünk, pár évente munkahelyet vagy szakterületet váltani – nincs értelme.

Érdemes beleásni magunkat az önéletrajzunk részleteibe is! Sokszor egy-egy apróság is számít, érdemes bele munkát és időt fektetni.

Milyen egy jó önéletrajz?

Fontos, hogy letisztult, egységes formázású legyen, jól felépített szerkezetű, átlátható, tartalmazza a lényeges információkat, különösen a megpályázandó pozícióra vetítve.

Fontos, hogy pontos legyen, ne legyenek benne elírások, helyesírási hibák meg pláne nem.

Előnyös egy jól megválasztott profilkép, a tanulmányok pedig időrendi sorrendben haladva legyenek feltüntetve, az iskolák, cégek, intézmények pontos megfogalmazásával.

A betöltött pozíciók időrendi sorrendben és a feladatkör részletezésével kerüljenek az önéletrajzba, a nyelvtudást pedig minden esetben szinttel megjelölve írjuk bele, a végéről ne maradjanak el az egyéb ismeretek, készségek sem, ezeket maximum 2 oldalban próbáljuk meg összefoglalni.

Mi az, ami segíti a hatékony munkakeresést?

Állásbörzék látogatása. Évente több alkalommal is megrendezésre kerülnek állásbörzék az ország több nagyvárosában is. Aktív álláskeresőknek mindenképpen ajánlott a részvétel.

Kérdezzük meg ismerőseinket!

Az internetes álláskeresés mellett még mindig jelen van az offline álláskeresés is, mely történhet ismerősök és családtagok segítségével, ajánlás útján. Sokszor előfordul, hogy már megfogalmazódott az igény új kolléga felvételére, de még nincs meghirdetve a pozíció.

Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: keressük fel a helyi munkaügyi központokat és regisztráljunk! A regisztrált álláskeresővé válás is nagyban segítheti az álláskeresésünk sikerességét.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.