Menü

Tavaszi fáradtság

Örülünk, ha reggel napsütésre ébredünk, de néhány óra elteltével, már legszívesebben újra aludnánk.. Ez biztos jele, a tavaszi fáradtságnak.

Bár napjainkban már télen is ehetünk vitaminban gazdag étkeket, déligyümölcsöket, a felgyorsult élettempó miatt azonban nem mindig tudunk odafigyelni a változatos étkezésre.
Az ilyenkor egymást váltó időjárási frontok sem könnyítik meg életünket, ráadásul ezek mindenkire másként hatnak.

Ahelyett, hogy belenyugodnánk: ez a tavaszi fáradtság, tegyünk ellen. Lehetőleg kezdjük a napot reggelt tornával, hideg-meleg váltakozásával zuhanyozzunk. Ha tehetjük, induljunk el inkább gyalog munkába.

Ebben az évben szokatlanul gyorsan jön a húsvét, így már bőven benne vagyunk a böjti időszakban. Használjuk fel ezt tisztítókúrára, így megszabadítjuk szervezetünket a salakanyagoktól. Fogyasszunk több zöldséget, gyümölcsöt, így pótolhatjuk a télen elvesztett vitaminokat.

Fotó: sxc.hu

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.

Az érzelmileg labilis személyiségzavar nyomában

Személyiség és a személyiségzavarok komplex témája valóban fontos, és az érzelmileg labilis személyiségzavar (Borderline Personality Disorder, BPD) különösen sok kihívást jelenthet a szenvedők számára. A zavar jellemzői, mint az impulzív cselekedetek, a hangulat ingadozása, és a személyes kapcsolatok instabilitása, komoly hatással lehetnek az egyén életére, mind személyes, mind szakmai szinten.