Menü

Tavaszi fáradtság

Örülünk, ha reggel napsütésre ébredünk, de néhány óra elteltével, már legszívesebben újra aludnánk.. Ez biztos jele, a tavaszi fáradtságnak.

Bár napjainkban már télen is ehetünk vitaminban gazdag étkeket, déligyümölcsöket, a felgyorsult élettempó miatt azonban nem mindig tudunk odafigyelni a változatos étkezésre.
Az ilyenkor egymást váltó időjárási frontok sem könnyítik meg életünket, ráadásul ezek mindenkire másként hatnak.

Ahelyett, hogy belenyugodnánk: ez a tavaszi fáradtság, tegyünk ellen. Lehetőleg kezdjük a napot reggelt tornával, hideg-meleg váltakozásával zuhanyozzunk. Ha tehetjük, induljunk el inkább gyalog munkába.

Ebben az évben szokatlanul gyorsan jön a húsvét, így már bőven benne vagyunk a böjti időszakban. Használjuk fel ezt tisztítókúrára, így megszabadítjuk szervezetünket a salakanyagoktól. Fogyasszunk több zöldséget, gyümölcsöt, így pótolhatjuk a télen elvesztett vitaminokat.

Fotó: sxc.hu

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.