Ne rontsuk le teljesítményünket!
- Dátum: 2013.06.19., 07:57
Sokan igyekeznek sportos életmódot folytatni, ugyanakkor nincsenek tisztában azzal, hogy néhány rosszul beidegződött aprósággal alaposan leronthatják teljesítményüket. Megint az étkezés a célkeresztben.
Unalomig ismételt tétel: a testmozgás mellett az étkezésre is nagyon oda kell figyelni ahhoz, hogy eredményt tudjunk elérni. Futópályán, fitnesz-, vagy konditeremben elért teljesítményünket ugyanis néhány a konyhában, vagy az asztalnál elkövetett hibával könnyedén leronthatjuk.
Az egyik leggyakoribb beidegződés, hogy nem eszünk. A diétázókban gyakran merül fel a visszahízás félelme és ezért edzés után nem vesznek magukhoz táplálékot. Ez helytelen, a mértékre nagyon oda kell figyelni, de szervezetünknek szüksége van a tápanyagbevitelre. Sportolást követően is lehet enni, aminek, ha megfelelő ételeket választunk, pozitív hatásai lehetnek izmainkra és anyagcserénkre. A táplálkozási szakemberek a mozgás után 30 percen belüli könnyű étkezést is javasolják.
A zsír az egészséges táplálkozásban negatív adalék, vagy jelző, pedig nem mindegyik fajtája káros és rossz. Sőt. A különböző csonthéjasokban, az avokádóban, a kókuszban és halban megtalálhatóak nemcsak, hogy egészségesek, akár fogyni is segítenek. Ezek gyorsítják az anyagcserét, fokozzák a kalóriaégetést, az antioxidánsok jobb felszívódását, nem beszélve arról, hogy teltségérzetet okoznak. Hiányuk, fáradékonysághoz vezethet.
Aki nem végez extrém igénybevételt jelentő intenzitású mozgást, felesleges különböző táplálék kiegészítőkkel, sportitalokkal foglalkoznia. Ha egy óránál kevesebbet edzünk, elegendő a víz és a normális, könnyű ételek. Persze azt senki sem tiltja, hogy vitaminokat vigyünk be szervezetünkbe.
Fotó: sxc.hu
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!