Menü

Ne rontsuk le teljesítményünket!

  • Dátum: 2013.06.19., 07:57

Sokan igyekeznek sportos életmódot folytatni, ugyanakkor nincsenek tisztában azzal, hogy néhány rosszul beidegződött aprósággal alaposan leronthatják teljesítményüket. Megint az étkezés a célkeresztben.

Unalomig ismételt tétel: a testmozgás mellett az étkezésre is nagyon oda kell figyelni ahhoz, hogy eredményt tudjunk elérni. Futópályán, fitnesz-, vagy konditeremben elért teljesítményünket ugyanis néhány a konyhában, vagy az asztalnál elkövetett hibával könnyedén leronthatjuk.

Az egyik leggyakoribb beidegződés, hogy nem eszünk. A diétázókban gyakran merül fel a visszahízás félelme és ezért edzés után nem vesznek magukhoz táplálékot. Ez helytelen, a mértékre nagyon oda kell figyelni, de szervezetünknek szüksége van a tápanyagbevitelre. Sportolást követően is lehet enni, aminek, ha megfelelő ételeket választunk, pozitív hatásai lehetnek izmainkra és anyagcserénkre. A táplálkozási szakemberek a mozgás után 30 percen belüli könnyű étkezést is javasolják.

A zsír az egészséges táplálkozásban negatív adalék, vagy jelző, pedig nem mindegyik fajtája káros és rossz. Sőt. A különböző csonthéjasokban, az avokádóban, a kókuszban és halban megtalálhatóak nemcsak, hogy egészségesek, akár fogyni is segítenek. Ezek gyorsítják az anyagcserét, fokozzák a kalóriaégetést, az antioxidánsok jobb felszívódását, nem beszélve arról, hogy teltségérzetet okoznak. Hiányuk, fáradékonysághoz vezethet.

Aki nem végez extrém igénybevételt jelentő intenzitású mozgást, felesleges különböző táplálék kiegészítőkkel, sportitalokkal foglalkoznia. Ha egy óránál kevesebbet edzünk, elegendő a víz és a normális, könnyű ételek. Persze azt senki sem tiltja, hogy vitaminokat vigyünk be szervezetünkbe.

Fotó: sxc.hu

Felelős állattartás

Az állatvédők, menhelyek sokszor beszélnek és kihangsúlyozzák a felelős állattartás fontosságát, de mi is ez valójában? A helyi rádiónk vendége volt hétvégén a helyi állatvédő egyesület elnöke, akivel nagyon hasznos és tartalmas beszélgetésünk volt a felelős állattartásról.

Tartsd fent a motivációt!

A motiváció fenntartása nem mindig könnyű, de vannak olyan hatékony módszerek, amelyek segíthetnek, hogy folyamatosan lendületben maradjunk.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.