Optimistábbak most a magyarok, mint két éve
- Dátum: 2013.09.11., 10:26
- depresszió, magyarok, optimizmus, vidámság
A két évvel ezelőtti állapotokhoz képest 21-ről 26 százalékra növekedett azoknak a száma Magyarországon, akik jónak ítélik az ország helyzetét, személyes helyzetüket pedig jobbnak tartják a magyarok, mint az országét - közölte az Allianz Hungária Biztosító az MTI-vel.
Az Allianz megbízásából a GFK Hungária Kft. piackutató cég által 2011 áprilisában és 2013 nyarán, ezer fős mintán, a 15 évesnél idősebb lakosság körében végzett reprezentatív kutatás szerint a megkérdezettek optimizmusa alábbhagy, ha az elkövetkező 12 hónapra gondolnak: sem az ország, sem a személyes jövőjük tekintetében nem várnak fejlődést a válaszadók.
Saját jövőjét a fiatal - a 15-29 éves - korosztály látja a legoptimistábban, 30 százalékuk érzi úgy, hogy az elkövetkező 12 hónapban javulni fog a személyes helyzete.
A lakosság a munkahelyek biztonságával és az általános gazdasági helyzettel elégedett a legkevésbé. Amikor az ország jövőjére kérdeztek rá, a nyugdíj- és egészségbiztosítási rendszerek helyzete miatt aggódtak a legtöbben. Saját jövőjük megítélésekor a legmagasabb aggodalom a nyugdíjjal kapcsolatban fogalmazódott meg, a lakosság 74 százaléka tartja bizonytalannak a saját időskori ellátását.
A kutatás szerint ma a lakosság közel fele tud havi rendszerességgel, vagy alkalmanként félretenni pénzt, átlagosan a háztartás havi nettó jövedelmének 13 százalékát.
Forrás:
MTI
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!