Használjunk gyógynövényeket az allergia ellen!
- Dátum: 2013.09.12., 14:45
- allergia, egészséges, gyógynövény, gyógyszer, immunrendszer
Az allergiások ezekben a napokban kínlódnak a legjobban. A legtöbben orrcseppet és antihisztamin alapú gyógyszert szednek tüneteik enyhítésére, pedig a természet megajándékozott minket a gyógynövényekkel, amelyek az allergia kezelésére, enyhítésére is hatásosak.
A legújabb felmérések szerint hazánkban közel két millióan szenvednek valamilyen allergiától, sokaknál már asztmás tünetek is jelentkeznek. A leggyakrabban a különböző fű- és fafélék, illetve a virágok pollenjei keserítik meg az emberek hétköznapjait, sok esetben pedig az állati szőr, a toll, a poratka a felelős a folytonos tüsszögésért. Létezik még az allergiásoknak egy harmadik, ám igen tág csoportja is, azoké, akik valamilyen ételallergiában szenvednek. Ez megmutatkozhat liszt, tejfehérje, vagy tojás allergiában, de előfordulhat, hogy valaki a tenger gyümölcseit nem bírja megenni, vagy a földimogyorót, esetleg a mézet.
Az allergia egyébként nem más, mint a szervezet túlzott reakciója, amit különböző idegen anyagok váltanak ki.
A leggyakoribb tünetek a folytonos tüsszögés, orrfolyás, orrdugulás, szemviszketés, könnyezés, esetleg köhögés, fulladás (asztma).
Ezekre a tünetekre szedhetünk különböző gyógyszertári készítményeket, de jobban járunk ha nem mérgezzük magunkat ilyen kemikáliákkal, inkább természetes megoldást keresünk a bajra.
Az allergia egyik leghatékonyabb természetes ellenszere a csalán. A belőle készült tea enyhíti és idővel megszűnteti a köhögést, az orrdugulást, az orrfolyást az egyéb légúti nehézségeket.
Kifejezetten ajánlott még a fokhagyma is, amelyet nyersen, önmagában is fogyaszthatunk, ám kapszulában, granulátumként is hozzájuthatunk. Utóbbiak talán az intenzív, erős illat kiküszöbölése miatt ajánlottak inkább.
A szöszös ökörfarkkoró kifejezetten mérsékli a szénanátha tüneteit, persze ebből is teafőzetet kell készíteni.
A fulladás, a köhögés, az asztma ellenszere a torma. Reszelt, vagy ecetes formában is gyakorlatilag azonnal kitágítja a légutakat ezzel segítve a friss levegő beáramlását.
A kakukkfű, valamint a kasvirág is igen fontos az allergia elleni harcban, hiszen mindkettő príma immunerősítő.
Ajánlott még a bodza, a tüdőfű, a harmatfű és az apróbojtorján, amelyekből tea készíthető. Magunk is csinálhatunk a felsoroltakból teakeveréket, ám érdemes inkább kikérni szakember véleményét a különböző adagokat illetően.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.