Menü

Jó bélflóra, rostok és mozgás

Sok kellemetlenséget megspórolhatunk magunknak, ha időben, még az igazán hideg elkezdjük immunrendszerünk megfelelő, és felépített erősítését.

Mindenki tudja, hogy a téli időszakban a szervezet ellenálló képessége sebezhetőbb: kevesebb vitaminhoz jutunk, kevesebbet mozgunk, kevesebb időt töltünk a szabadban. Ezek mellett több a külső veszélyforrás is köszönhetően az nedves, nyirkos, esős, hideg időjárásnak.

Valakire ezek a dolgok intenzívebben hatnak, míg mások szinte meg sem érzik a változást, ám magunk is tudjuk befolyásolni, hogy melyik csoportba tartozzunk. Immunrendszerünk erősítése szempontjából az első és legfontosabb az, hogy megfelelő táplálkozással segítsünk szervezetünknek a betegségek elleni védelem ellátásában. A vitaminok (A, B, C, E) és különböző, létfontosságú ásványi anyagok bevitele ugyanakkor abban az esetben igazán hatásos, ha bélflóránk megfelelően működik. Ugyanis a bélflórának a védelemben és a tápanyagok megfelelő felszívódásában is kiemelt szerepe van. E védelmi rendszer normál állapotának fenntartásban pedig nekünk, pontosabban táplálkozásunknak van szerepe. Ajánlott joghurtot (élőflórásat) fogyasztani, valamint rostokban gazdag étrendet kialakítani, gyümölcsök és zöldségek rendszeres „bevetésével”.

A mozgás-gazdag életmód is sokat segíthet, bár az is igaz, hogy a téli hónapokban sokaknak gondot okoz a rendszeres sportolás. Viszont már az is nagy lépés, ha valaki több időt tölt a szabadban, a friss levegőn, sétál, vagy biciklivel jár dolgozni. A téli hónapokban ajánlatos az úszással, szaunázással kombinált wellness, amely a test frissítése mellett kiváló stresszoldó is lehet. 

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.