Házi praktikák: Marhából folttisztító?
- Dátum: 2013.09.24., 20:04
- bőrbarát, folt, folttisztítás, gyümölcsfolt, környezetbarát, marhaepe szappan, mosás
Az egyik legtökéletesebb folttisztító az úgynevezett marhaepe szappan, vagy marhaepe folyékony tisztítószer. Ez a készítmény főleg a kisgyermekes anyukák egyik igaz barátja, mert valóban minden foltra, ételpecsétre hatásos.
Senkit se riasszon el a neve, valóban marhaepéből készül, de az illata teljesen semleges. A szappan készítői a marhaepét a vágóhídra küldött, emberi fogyasztásra szánt állatokból nyerik ki. Az epét egyszerűen porrá őrlik, és csak ezután kerül bele a folttisztítókba. Nagyjából a szerek harminc százaléka áll a marhaepéből.
A marhaepe szappan gyakorlatilag mindenféle foltra használható. Tökéletesen eltünteti a gyümölcs- és zsírfoltokat, de a tintát, a vért is. Vörösbor, szőlő, fűfolt, mindenféle paprikás ételpecsétek ellen is jó.
Jó hír a kisgyerekes anyák részére, hogy végre akad egy folttisztító, ami a barack, a sárgarépa, és a sütőtök, vagy a paradicsom foltokra is hatásos. Találkoztam már olyan csokifolttal is, ami hosszas súrolás, szappanozás után is ott virított a kisruhán, ami persze a sok suvickolás után kifakult.
A gyerekek igen koszos zokniját, harisnyáját is megdörzsölhetjük vele. Elég egy fél órát állni hagyni, majd 40 fokon kimosni és a foltnak hűlt helye marad. Aki ezzel nem akar bíbelődni, az reszeljen a ruhák közé, a mosógép dobjába egy keveset belőle és így mosson. Minden foltra jut és igen szépen tisztít.
Arra figyeljünk oda, hogy egész éjszakán át ne hagyjuk állni hagyni a szappanos ruhákat, mert ilyen hosszú időn keresztül megfakulhatnak a színek.
Többféle gyártó kínál manapság marhaepe szappant. Persze a legjobb, ha olyat választunk, amely már valakinek bevált. Ha ilyen nincs, akkor inkább válasszunk magyar terméket, amelyek jóval olcsóbbak, mint a külföldiek. Olyan 600-800 forintért kaphatunk marhaepe szappant, a folyékony változatért pedig valamivel többet kérnek, de ez sem megfizethetetlen összeg, 1200-1800 forintba kerülnek a szórófejes termékek.
Fotó:
pixabay.com
Milyen vitaminokat szedjünk télen?
Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?
Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?
Elalvás előtti rángatózás okai
Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?