Menü

Ízületi fájdalomra étkezési zselatin – ki hallott már ilyet!?

Az ízületi fájdalom szervezetünk vészjelzése. A munkahelyi ártalmak, a mozgásszegény életmód, a sok ülő testtartás és egészségtelen testhelyzetek miatt a testtartásért felelős izmok nem megfelelően működnek, így az ízületek sem tudják megfelelően a funkciójukat ellátni. Ha az ízületek és izmok kompenzálnak és elmozdulnak, kopás, idegbecsípődés később súlyosbodó esetben fájdalom lép fel.

Testünk csodálatos mozgó szerkezet, amely erős és rugalmas, így hosszú időn keresztül képes hihetetlen nagyságú terhelések elviselésére. Ám a hosszútávon jelentkező káros behatások később jelentkező maradandó károsodásokat is okozhatnak a mozgás-szervrendszerünkben. A szervezet által nyújtott vészjelzések - mint az ízületi fájdalom - arra figyelmeztetnek, hogy valami nincs rendben. Érdemes ezeket a jeleket komolyan venni.

Az ilyenkor szokásos gyógymódok általában mindenki által ismertek, úgymint masszázs, nyújtás, gyógyfürdők látogatása, vagy gyógyhatású krémekkel végzett bedörzsölés. Persze a valódi megoldás az izom- és csontrendszer helyes működésének és szimmetriájának, a helyes testtartásnak helyreállítása illetve megőrzése lenne.

Azonban ha a fájdalmas tünetek kezelésére gyors megoldás kell, itt egy új, és teljesen egyszerű, s legalább ennyire elképesztő módszer. Használhatóságát pedig azok tudják megállapítani igazán, akik már kipróbálták. Mindenesetre az egyik leghatásosabb és legolcsóbb módja az ízületi fájdalmak kezelésének. A megoldás a zselatin.

Az üzletekben vásárolható étkezési zselatint állati eredetű csontból készítik, ha otthon elkészítjük, mint tudjuk, bekocsonyásodik. Ízületeinkben a fájdalom akkor jelentkezik, ha az ízületet alkotó csontokban nincs elegendő mennyiségű kalcium, aminek következtében a csont ezt a létfontosságú elemet az ízületből vonja ki. Ám ha az ízületben kevés a kalcium, akkor ez fájdalom formájában jelentkezik. A kezeléshez készítsünk otthon magunknak ebből a kocsonyás anyagból, s remélhetőleg megtapasztaljuk a csillapító hatást.

Az elkészítéshez bármilyen étkezési zselatin alkalmas. Készítsünk egy adagot, majd hagyjuk kihűlni, ám mielőtt teljesen megszilárdulna még folyós állapotban kell a fájdalmas ízületre kenni és kb. 45 percet rajta hagyni. A bekent felület szinte az összes mennyiséget felszívja, a rászáradt vékony hártyát pedig simán le kell húzni. Ami esetleg megmarad, azt a hűtőben kell tartani és csak felhasználás előtt kell a kívánt adagot felmelegíteni. Érdemes kipróbálni, ha hat, akkor mindenképpen megéri!

Fotó:
pixabay.com

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?

Létezik krónikus napfényhiány

A D-vitamin a bőrön keresztül termelődik, a természetes napsütés hatására. Zsírban oldódik. Márciustól szeptemberig elegendő a napfény ahhoz, hogy elegendő vitaminhoz jussunk, ám a télen a vitaminkészleteink megcsappannak. Mit okoz a napfény hiánya és mit tehetünk ellene egészségünk megőrzéséért?

Mi mindenre jó a CT-vizsgálat, és mikor lehet rá szükséged?

Bizonyos betegségek esetén a röntgen- vagy az ultrahangvizsgálat nem elegendő a diagnózis felállításához. Ilyenkor szükség lehel a komputertomográfia (CT) képalkotó eljárásra, amely háromdimenziós felvételeket készít a test egy adott szegmenséről, így részletesebb képet biztosít a szövetekről, az erekről és a csontokról. Milyen esetekben rendelnek el az orvosok CT-vizsgálatot?