Menü

Szívinfarktus – fiatal korban is érdemes odafigyelni

A helytelen életmóddal és táplálkozással párhuzamosan, akár genetikai hajlammal támogatva a fiatalokat is érinthetik a szív és érrendszeri megbetegedések, így a szívinfarktus is.

A szív és érrendszeri megbetegedések kockázataival, veszélyeivel és gyakoriságával szinte mindenki tisztában van, ugyanakkor kevesen tudják, hogy ezek a problémák nemcsak a középkorúakat és az időseket érintik. Akár a 40 év alattiak is kaphatnak szívinfarktust és a statisztikák szerint nő azok száma, akiket a negyedik iksz alatt ér el a probléma.

A fiatalkori szívinfarktusnak számos kiváló oka lehet. A stresszes életmód mellett, amelyen talán kapásból a legnehezebb változtatni, elsősorban a helytelen táplálkozás, mozgásszegény életmód kombináció lehet a ludas. A mértéktelen koffeinbevitel, az energiaitalok napi fogyasztása, valamint a rendszertelen életmód, az alváshiány mind-mind kockázati tényező. Ahogyan az elhízás, az alkoholizmus, valamint a dohányzás, és a kábítószer fogyasztás is. A szakemberek sokszor külön kiemelik a dohányzást, amely ellen a lehető legnagyobb személyes erőfeszítésre buzdítják az érintett embereket. A rendszeres testmozgás egyéb jótékony hatásai mellett az elhízás megakadályozásával összefüggésben is fontos.

Említést kell tenni a genetikai hajlamról is. Családi, örökölhető kockázati tényezők esetén érdemes a fent említett dolgokra még inkább odafigyelni.

Mikor lehet baj? Az orvosok, függetlenül attól hány éves az illető, folyamatos mellkasi fájdalom, nehézlégzés, verejtékezéssel járó erős gyengeség, rosszullét esetén mindenképpen alapos kivizsgálást javasolnak. Akkor is érdemes segítséget kérni, ha terhelésre jelentkezik a mellkasi probléma, még abban az esetben is, ha nem túl erős a fájdalom.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.