A sérülések nagy része elkerülhető
- Dátum: 2014.03.17., 16:14
- bemelegítés, mozgás, sérülés, sport, védőfelszerelés
A sérülések a sportolás, a mozgásgazdag életmód természetes velejárói. Elkerülhetetlenek, de a kockázatot lehet, és érdemes is csökkenteni. Fiatalon és idősebb korban egyaránt.
Sok szülő úgy választ sportágat csemetéjének, hogy az elsők közt azt latolgatja, mekkora veszélybe kerülhet gyermeke testi épsége. Ez helyes, de az igazság az, hogy általában nem azok a mozgásformák a legveszélyesebbek, amelyeket a közvélekedés gyakran emleget e téren. A választásnál fontosabb szempont, hogy mi illik az egyénhez, testalkatához, képességeihez, érdeklődési köréhez, illetve időbeosztásához, a több csak ezután kezdődik. Nem jellemző, hogy a sportoló gyermekekre ne figyeljenek oda, ugyanakkor a saját óvintézkedéseket is érdemes megtenni. A legjobb az, ha már fiatalon tudatosul a helyes gyakorlat, amely végigkíséri az adott sportágat, legyen az bármilyen mozgásforma.
Az egyik legfontosabb a helyes, precíz bemelegítés elsajátítása. Gyakran látni, fiataloknál és idősebbeknél egyaránt, hogy a felek – mondjuk fociban – egyszerűen belevetik magukat a küzdelembe, és baj gyorsan megvan. Néhány egyszerű gyakorlattal kiküszöbölhető a kockázat jelentős része, minimális izomátmozgatás után jöhet a nyújtás, valamint a boka, a térd, a derék és a végtagok többi részének a bemelegítése. Mindezzel a szalagokat, az izmokat és csontjainkat is védjük.
Bár ezt általában csak később érezzük, érdemes már idejében odafigyelni arra, hogy milyen körülmények között sportolunk. A cipő, a többi sporteszköz és a pálya milyensége, állapota sok mindent befolyásolhat, jó és rossz értelemben egyaránt.
A megfelelő védőfelszerelések beszerzése alapvető feladat, amelyet spórolásból sem szabad elmulasztani.
Amennyiben mégis megtörténik a sérülés, fontos az alapos kivizsgálás és kezelés, hiszen a félig gyógyulás később komoly, akár hosszú távú, tartós problémákat okozhat.
Fotó:
sxc.hu
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.