Menü

Kombinált lázcsillapítás

A láz szervezetünk természetes védekező rendszerének reakciója, melyet leggyakrabban bakteriális illetve vírusos fertőzések váltanak ki. A láz tehát nem ellenségünk, hiszen segít legyőzni a betegséget, ugyanakkor kordában kell tartani, mivel nagyon megviseli a szervezetet.

A láz ugyanis gyorsítja a szívműködést, emeli a légzésszámot, és gyakran ízületfájdalommal is jár. A láz csillapítása, ezért jelentősen javítja a közérzetet is.

A szakemberek szerint a lázcsillapítás hatékony módja, ha kombináljuk a gyógyszeres illetve a hűtéses lázcsillapítást. Manapság számos hatóanyagú lázcsillapító közül választhatunk, általában a szalicilsav- származékot tartalmazó készítményeket használjuk erre a célra, melyek recept nélkül kaphatóak.

A lázcsillapító bevétele után javasolt egy hűtőfürdő is, mellyel természetes módon csillapíthatjuk megemelkedett testhőmérsékletünket. Vehetünk kádfürdőt, vagy zuhanyozhatunk langyos vízben. De hideg vizes borogatást is alkalmazhatunk, melyet a homlokra, csuklóra illetve bokára érdemes tenni.

A lázcsillapítás hatására fokozott izzadást tapasztalhatunk, vagyis jelentősen növeli a folyadékigényt. Ezért lázas betegeknél a folyadékpótlás különösen fontos, a szakemberek szerint azonban elsősorban ne forró itallal kínáljuk a beteget.

A lázas beteg általában étvágytalan, ami természetes, ilyenkor elsősorban a folyadékpótlást kell ösztönözni. Az étkezést érdemes azután szorgalmazni, hogy a beteg láza már lement, ilyenkor könnyű, kevésbé rostos, és nem túl zsíros élelmiszereket  fogyasszunk.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.