Megelőzés természetesen
- Dátum: 2014.04.20., 21:24
- betegség, Gyógynövény, gyógyszer, megelőzés
Miután megbetegszünk, azonnal igyekszünk valamivel orvosolni a problémát. Ki-ki vérmérséklete szerint: nyakra-főre szedett gyógyszerekkel, vagy természetes úton. Van más választás is.
Mégpedig a megelőzés, amelyet nem lehet elégszer hangsúlyozni. Az emberek általában már csak olyanok, hogy azonnal keresik az adott probléma megoldását. Sokszor mindegy milyen áron, csak a cél, a gyógyulás a lényeg. Ha még egy kicsit előrelátóbbak lennénk, belátnánk, hogy a leggyorsabb gyógyulás az, ha meg sem betegszünk, és bizony ezért sokat is lehet tenni.
Például különböző gyógynövények, természetes készítmények tudatos használatával, mindennapjainkba, étrendünkbe való beépítésével. A gyógynövényekben az a jó, hogy hatalmas az irodalmuk, mivel az emberiség évszázadok, vagy akár évezredek óta használja őket. Persze ez azt is jelenti, hogy olykor kicsit nehéz eligazodni világukban, de mindenképpen pozitív, hogy ezek gyógyítási/megelőzési szerek, módszerek olyan „teszten” estek át, amelyen egyetlen újkori medicina sem.
Nézzünk néhány példát!
Itt van a csipkebogyó, amelyet nagyon sokan egyáltalán nem ismernek és/vagy használnak, pedig akkora C-vitamin tartalommal rendelkezik, mint egy zacskónyi citrom. Bátran erősíthetjük vele szervezetünk ellenálló képességét, emellett kihasználhatjuk gyulladáscsökkentő és emésztésserkentő hatását is.
A fekete retek még kevésbé ismert. Ez a növény a C-vitamin mellett még egy fontos tulajdonsággal bír, a légúti megbetegedések egyik fő ellensége. Nagy előnye, hogy saláta formájában egyszerűen fogyasztható.
Szintén immunrendszerünk erősítésére szolgáló növény a kasvirág, amelynek hatóanyagát gyökere tartalmazza, és általában folyékony formában kerül piacra.
Fontos tanács, hogy a különböző gyógynövényeket csak szakember tanácsával, illetve elegendő tapasztalat mellett szabad rendszeresen alkalmazni, hiszen a betegség pontos becélzása ugyanolyan fontos, mint maga a használat.
Fotó:
pixabay.com
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?