Menü

Megelőzés természetesen

Miután megbetegszünk, azonnal igyekszünk valamivel orvosolni a problémát. Ki-ki vérmérséklete szerint: nyakra-főre szedett gyógyszerekkel, vagy természetes úton. Van más választás is.

Mégpedig a megelőzés, amelyet nem lehet elégszer hangsúlyozni. Az emberek általában már csak olyanok, hogy azonnal keresik az adott probléma megoldását. Sokszor mindegy milyen áron, csak a cél, a gyógyulás a lényeg. Ha még egy kicsit előrelátóbbak lennénk, belátnánk, hogy a leggyorsabb gyógyulás az, ha meg sem betegszünk, és bizony ezért sokat is lehet tenni.

Például különböző gyógynövények, természetes készítmények tudatos használatával, mindennapjainkba, étrendünkbe való beépítésével. A gyógynövényekben az a jó, hogy hatalmas az irodalmuk, mivel az emberiség évszázadok, vagy akár évezredek óta használja őket. Persze ez azt is jelenti, hogy olykor kicsit nehéz eligazodni világukban, de mindenképpen pozitív, hogy ezek gyógyítási/megelőzési szerek, módszerek olyan „teszten” estek át, amelyen egyetlen újkori medicina sem.

Nézzünk néhány példát!

Itt van a csipkebogyó, amelyet nagyon sokan egyáltalán nem ismernek és/vagy használnak, pedig akkora C-vitamin tartalommal rendelkezik, mint egy zacskónyi citrom. Bátran erősíthetjük vele szervezetünk ellenálló képességét, emellett kihasználhatjuk gyulladáscsökkentő és emésztésserkentő hatását is.

A fekete retek még kevésbé ismert. Ez a növény a C-vitamin mellett még egy fontos tulajdonsággal bír, a légúti megbetegedések egyik fő ellensége. Nagy előnye, hogy saláta formájában egyszerűen fogyasztható.

Szintén immunrendszerünk erősítésére szolgáló növény a kasvirág, amelynek hatóanyagát gyökere tartalmazza, és általában folyékony formában kerül piacra.

Fontos tanács, hogy a különböző gyógynövényeket csak szakember tanácsával, illetve elegendő tapasztalat mellett szabad rendszeresen alkalmazni, hiszen a betegség pontos becélzása ugyanolyan fontos, mint maga a használat.

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.