Menü

Ereink egészsége- Hogyan előzhetjük meg az infarktust?

A szív- és érrendszeri betegségek egyre több embert érintenek, szinte már népbetegségnek számítanak. Közvetetten az életmóddal, közvetlenül pedig leginkább érelmeszesedéssel áll összefüggésben az infarktus kialakulása.

Ezért a megelőzés egyik fontos területe, ereink állapota, melyek, ha egészségesek, akkor rugalmasak és belső faluk sima, plakkmentes.  Amikor az erekben lerakodások keletkeznek, akkor átmérőjük és áteresztő képességük jelentősen csökken, nő a vérrög képződés kockázata.

Ahhoz hogy elkerüljük ezt a folyamatot, és megőrizzük ereink egészségét elsősorban vérnyomásunkat kell kordában tartanunk. A vérnyomás ingadozása különösen rossz hatással van ereink állapotára, elősegíti a lerakodások kialakulását. Az életmód több szempontból is meghatározó lehet az infarktusmegelőzésében. Egyrészről a stresszes életmód hatására gyakran felléphet egy hirtelen vérnyomás emelkedés, mely könnyedén elindíthat egy plakkleválási folyamatot az erekben. Persze a stressz mérséklése, vagy az életmód radikális változtatása nem könnyű feladat, és nem is kivitelezhető minden helyzetben. Éppen ezért érdemes stressz-kompenzációs gyakorlatokat rendszeresítenünk életünkben, ilyen lehet például a jóga, a meditáció, a relaxáció, vagy egyszerűen egy kikapcsolódást jelentő hobbi.

De az életmód más szempontból is fontos területe lehet ereink egészségének megőrzése céljából. A rendszeres testmozgás bizonyítottan pozitív hatással van az érfalakra, növeli azok feszességét, és elősegíti tisztulásukat, vagyis a plakkok eltávolítását. Persze olyan testmozgást érdemes választanunk, amely megtornáztatja a keringést, de nem túl megterhelő.

Az alkoholfogyasztás, de főként a rendszeres dohányzás komolyan károsítja hosszú távon ereink állapotát. A dohányzás a keringési betegségek egyik kiemelt jelentőségű kockázati tényezője, mivel jelentősen hozzájárul az érelmeszesedés folyamatához.

Az sem új felfedezés, hogy a vércukorszint, a koleszterinszint illetve a vérzsír szintje is alapvetően befolyásolja érfalaink állapotát. Ezeket táplálkozással és testmozgással tudjuk kontrollálni, ami szintén fontos eleme lehet az érrendszeri megbetegedések megelőzésének.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.