Menü

A fotelpatkányok kora

Fotelpatkány – így hívják azokat az embereket, akik idejük jelentős részét kényelmesen ülve töltik, miközben televízióznak, számítógépeznek, és nassolnak. Sajnos ez a szó manapság társadalmunk egészére is egyre inkább jellemző.

Hiába az egészséges életmód egy növekvő népszerűsége, ez jelenleg a fotelpatkányok világa. Legalábbis, ami a világ fejlett részét illeti, az emberek a nap jelentős részében ülnek, a szabadidejükben és a munkahelyükön is. Lassan mindenki kívülről fújja ennek hátulütőit: elhízás, cukorbetegség, anyagcserezavarok, szív és érrendszeri megbetegedések.

Ez a probléma komplett társadalmakat érint, s ezt bizonyítja az a nemrég elkészült kutatás, amely a közepesen és alacsonyan fejlett országokat vizsgálta. Kimutatták, hogy ezek a térségek is hasonló úton vannak, mint a Föld már fejlett régiói. Azaz minél több televíziót, számítástechnikai eszközt és autót engedhetnek meg maguknak, annál inkább felütik fejüket a civilizációs betegségek és egyéb problémák. A „fejlődés” egyre több és több cukorbeteget és elhízott embert jelent.

Egészségtudatosság ide, vagy oda, a fejlett technikával rendelkezők között nagyobb arányban vannak elhízottak és egészségtelenebbek.

A televíziót lassan felváltja az internet, de a világháló potenciálisan még több fotelben töltött órát jelent. A mozgásszegény életmód és a magas kalóriabevitel pedig ezzel hatalmas terepet kap az emberiség életében. Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!