Menü

Mit tegyen a frontérzékeny?

Akik erre érzékenyek, az elmúlt napokban is tapasztalhatták, hogy az időjárás nemcsak a szabadidős programot tudja befolyásolni, hanem a hangulatot és az egészséget is. A frontok hatással vannak ránk, még ha nem is vesszük észre.

Az időjárás változása bizony komoly hatással van az emberi szervezetre, és ez akkor is igaz, ha a „páciens” ezt nem veszi észre, nem tapasztalja. Nem mindenki érzékeny az idő változására, és bőven akadnak olyanok, akik nem kötik össze tüneteiket a meleg, vagy hideg frontokkal.

Az időjárás változása negatívan (kellemetlenül, fájdalmasan) hathat az idegrendszerre, az ízületekre és még sok minden másra is. Az érzékenyek közül sokan egyből megérzik, míg másoknál, eltolódva, később jelentkeznek a kellemetlen tünetek.

Az ingerlékenység, fejfájás, fáradtság, álmatlanság, esetleges keringési zavarok hideg és meleg front esetén egyaránt gyakori problémát jelentenek. Ezek az egészségügyi gondok persze más miatt is többször jelentkezhetnek, illetve megszoktuk őket, így nem tűnik fel, hogy esetleg frontérzékenyek vagyunk.

Felmerül a kérdés, hogy mit tehet az, aki tudja: ha font jön, jönnek vele a gondok, a fájdalom, a rossz közérzet is. A rossz hír, hogy nincs egységes megoldás, ugyanakkor általánosságban itt is elmondható, hogy a jó fizikai állapot segíthet. Azaz, aki fitten, egészségesen, sokat mozogva él, könnyebben átvészeli az időjárási változásokat, hiszen szervezete szoktatva van a hőingadozáshoz. Ami a tünetek enyhítését illeti, a megfelelő mennyiségű alvás, a masszázs, és a szaunázás sokat segíthet, valamint érdemes minden olyan dolgot, tevékenységet (alkoholbevitel, dohányzás) csökkenteni, ami ronthatja immunrendszerünk erejét.

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.