Menü

Mit tegyen a frontérzékeny?

Akik erre érzékenyek, az elmúlt napokban is tapasztalhatták, hogy az időjárás nemcsak a szabadidős programot tudja befolyásolni, hanem a hangulatot és az egészséget is. A frontok hatással vannak ránk, még ha nem is vesszük észre.

Az időjárás változása bizony komoly hatással van az emberi szervezetre, és ez akkor is igaz, ha a „páciens” ezt nem veszi észre, nem tapasztalja. Nem mindenki érzékeny az idő változására, és bőven akadnak olyanok, akik nem kötik össze tüneteiket a meleg, vagy hideg frontokkal.

Az időjárás változása negatívan (kellemetlenül, fájdalmasan) hathat az idegrendszerre, az ízületekre és még sok minden másra is. Az érzékenyek közül sokan egyből megérzik, míg másoknál, eltolódva, később jelentkeznek a kellemetlen tünetek.

Az ingerlékenység, fejfájás, fáradtság, álmatlanság, esetleges keringési zavarok hideg és meleg front esetén egyaránt gyakori problémát jelentenek. Ezek az egészségügyi gondok persze más miatt is többször jelentkezhetnek, illetve megszoktuk őket, így nem tűnik fel, hogy esetleg frontérzékenyek vagyunk.

Felmerül a kérdés, hogy mit tehet az, aki tudja: ha font jön, jönnek vele a gondok, a fájdalom, a rossz közérzet is. A rossz hír, hogy nincs egységes megoldás, ugyanakkor általánosságban itt is elmondható, hogy a jó fizikai állapot segíthet. Azaz, aki fitten, egészségesen, sokat mozogva él, könnyebben átvészeli az időjárási változásokat, hiszen szervezete szoktatva van a hőingadozáshoz. Ami a tünetek enyhítését illeti, a megfelelő mennyiségű alvás, a masszázs, és a szaunázás sokat segíthet, valamint érdemes minden olyan dolgot, tevékenységet (alkoholbevitel, dohányzás) csökkenteni, ami ronthatja immunrendszerünk erejét.

Fotó:
pixabay.com

Orrcsepp-, vagy orrspray-függőség – akár egy hét alatt is kialakulhat

Mindenkinek ismerős az állandó orrdugulás, egy esetleges gyakori orrvérzés, az irritált nyálkahártya, mindenki volt már allergiás, náthás vagy influenzás. Az orrcsepp-függőség egy hét alatt is kialakulhat.

Arcüreggyulladásra természetes módszerek

Az arcüregek az orr két oldalán, a szemek alatt helyezkednek el. Az arcüreggyulladás lehet egyoldali, de akár mindkét oldalon is jelentkezhet egyszerre, mely jellegzetes tünete a lehajláskor, köhögésre fokozódó, szúró, pulzáló arcfájdalom, illetve az orrdugulás, bő orrváladék, hátsó garatfali csorgás és ingerköhögés. Milyen természetes módszerekkel egészíthetjük ki az orvosi kezelést?

Horkolás: Nemcsak párunk problémája!

Sokféle okból és számtalan formában jelentkezhet alvásprobléma, negatív hatásai pedig kihatnak a mindennapjainkra. A horkolással összefüggő alvászavar a magyar felnőtt lakosság közel felét érinti.

Szívritmuszavar elleni gyógymódok

A szívritmuszavar (arrhythmia) fontos és sokakat érintő egészségügyi téma, melynek megértése segíthet a megelőzésben és a kezelésben. Két fő típusa van: tachycardia, amikor a szívfrekvencia meghaladja a 100 ütést percenként, és bradycardia, amikor ez az érték 60 alá esik. Mindkét állapot különböző tüneteket okoz, és fontos, hogy a betegek tisztában legyenek ezekkel, hogy időben orvoshoz forduljanak.

Itt az allergiaszezon! Mit tehetek a tünetek enyhítéséért?

Bár a kezelésénél ideális megoldás lenne az allergia kiváltójának eltávolítása, ez nyilván a pollenek esetében egyáltalán nem megoldható. Mit tehetünk?