Természetes szappannal ápoljuk bőrünket
- Dátum: 2014.06.14., 22:07
- antibakteriális, baktérium, bőr, drogéria, glicerin, natúr, pipere, szappan, szintetikus, tartósítószer, természetes
Manapság ismét divatba jött a szappanok használata. Az emberek szívesen térnek vissza a természetes eredetű, klasszikus termékekhez, legyen szó akár ételekről, tisztító- és mosószerekről, vagy piperecikkekről. Lassan már minden kirakodóvásárban, sőt a drogériák polcain is nagyobb szappankínálatot találhatunk.
Azonban vita tárgya - sokszor még a készítők között is -, hogy a glicerines szappan javasolt-e, vagy sem? A kulcsszó a hozzáadott glicerin. A szappankészítés során természetes módon glicerin képződik. A glicerin pozitív hatását azzal indokolják, hogy hidratálja a bőrt. Alapvetően ez igaz is, viszont nagy dózisban a hatása épp ellenkező: a bőr száraz, repedezett lesz tőle. Sajnos az általános szappanok hozzáadott, szintetikus glicerint tartalmaznak, azaz mesterséges eredetűek. A különbség tehát az, hogy a természetes, házilag készített szappanokban a glicerin eredeti formájában van jelen, normál mennyiségben; a gyárilag készült szappanokhoz viszont iparilag adják hozzá a glicerint, ezért annak mértéke és eredete is mesterséges. Az átlátszó szappanokat a száraz bőrűeknek érdemes kerülnie, mivel azoknak magas a glicerintartalma.
Ha természetes összetevőket tartalmazó szappant használunk, akkor ne várjuk, hogy ugyanúgy habzik majd, mint egy bolti szappan, vagy tusfürdő. Azon termékek ugyanis olyan mesterséges összetevőket tartalmaznak, amelyek fokozzák a habzó hatást. Figyeljünk oda arra is, hogy a szappan ne tartalmazzon tartósítószert. A jó terméknek erre nincs szüksége, ugyanis a megfelelő összetevőkből és elkészítéssel előállított szappanok maguktól is tartósak lesznek: legalább fél éves szavatossági időt várhatunk.
Ne dőljünk be továbbá az antibakteriális hatásnak: gyakorta ezen termékek semmivel sem védenek jobban a kórokozókkal szemben, sőt el nem hanyagolható káros „mellékhatásokkal” rendelkeznek, nem csak a bőrünkre nézve. Ráadásul növelhetik a baktériumok ellenálló képességét.
Törekedjünk tehát arra, hogy minél természetesebb anyagokkal találkozzon a bőrünk! Ezzel helyreállíthatjuk természetes egyensúlyát, valamint elkerülhetjük az allergiás reakciókat is.
Fotó:
pixabay.com
Milyen vitaminokat szedjünk télen?
Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?
Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?
Elalvás előtti rángatózás okai
Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?