Menü

Természetes szappannal ápoljuk bőrünket

Manapság ismét divatba jött a szappanok használata. Az emberek szívesen térnek vissza a természetes eredetű, klasszikus termékekhez, legyen szó akár ételekről, tisztító- és mosószerekről, vagy piperecikkekről. Lassan már minden kirakodóvásárban, sőt a drogériák polcain is nagyobb szappankínálatot találhatunk.

Azonban vita tárgya - sokszor még a készítők között is -, hogy a glicerines szappan javasolt-e, vagy sem? A kulcsszó a hozzáadott glicerin. A szappankészítés során természetes módon glicerin képződik. A glicerin pozitív hatását azzal indokolják, hogy hidratálja a bőrt. Alapvetően ez igaz is, viszont nagy dózisban a hatása épp ellenkező: a bőr száraz, repedezett lesz tőle. Sajnos az általános szappanok hozzáadott, szintetikus glicerint tartalmaznak, azaz mesterséges eredetűek. A különbség tehát az, hogy a természetes, házilag készített szappanokban a glicerin eredeti formájában van jelen, normál mennyiségben; a gyárilag készült szappanokhoz viszont iparilag adják hozzá a glicerint, ezért annak mértéke és eredete is mesterséges. Az átlátszó szappanokat a száraz bőrűeknek érdemes kerülnie, mivel azoknak magas a glicerintartalma.

Ha természetes összetevőket tartalmazó szappant használunk, akkor ne várjuk, hogy ugyanúgy habzik majd, mint egy bolti szappan, vagy tusfürdő. Azon termékek ugyanis olyan mesterséges összetevőket tartalmaznak, amelyek fokozzák a habzó hatást. Figyeljünk oda arra is, hogy a szappan ne tartalmazzon tartósítószert. A jó terméknek erre nincs szüksége, ugyanis a megfelelő összetevőkből és elkészítéssel előállított szappanok maguktól is tartósak lesznek: legalább fél éves szavatossági időt várhatunk.

Ne dőljünk be továbbá az antibakteriális hatásnak: gyakorta ezen termékek semmivel sem védenek jobban a kórokozókkal szemben, sőt el nem hanyagolható káros „mellékhatásokkal” rendelkeznek, nem csak a bőrünkre nézve. Ráadásul növelhetik a baktériumok ellenálló képességét.

Törekedjünk tehát arra, hogy minél természetesebb anyagokkal találkozzon a bőrünk! Ezzel helyreállíthatjuk természetes egyensúlyát, valamint elkerülhetjük az allergiás reakciókat is. 

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.