Menü

Természetes álomhozók

Az alvászavar nem csak kellemetlen, hanem hosszabb távon komolyabb egészségi károsodást okozhat. Mi tehet az ellene, aki nem akarja gyógyszerrel tömni magát?

Az altató divatos dolog, egyszerűsége és hatékonysága vonzza az álmatlanságban szenvedőt, ám nem szabad, hogy a gyógyszer legyen az első próbálkozás a probléma leküzdésére. Persze akad olyan eset, nem is kevés, amikor drasztikusabb beavatkozásra van szükség, ennek ellenére sokan teljesen feleslegesen tömik magukba a pirulát.

Az alvászavar igen kellemetlen jelenség. Az ember pihenne, szüksége van rá a testének és a lelkének is, valami mégsem hagyja, megakadályozza a feltöltődést. A probléma a napi fáradtság, levertség és stressz mellett ráadásul hosszabb távon komoly károkat is okozhat. Ilyen az elhízás, vagy a szív és érrendszeri betegség.

Az emberiség számos természetes gyógymódot ismer a jó alvásra. Ezek elsősorban enyhe zavarok esetében, vagy megelőzésre használhatóak. Ebben a kategóriában viszont hatékonyak lehetnek mindenféle gyógyszeres kezelés nélkül is. A táplálkozás természetesen ebben is meghatározó. Közvetlenül lefekvés előtt más szempontok miatt sem ajánlatos túl sokat enni, ha mégis ezt tesszük a szép álmok érdekében fogyasszunk banánt, tejet, sajtot, mogyorót, vagy könnyű fehér húst. Ezeket az ételeket jó altatónak tartják, ellenben az energia dús, vitaminban gazdag társaiktól.

Ha hat óra után nem eszünk, ezeket a dolgokat meg is előzhetjük. Itt jön képbe a mozgás, több jóga és meditációs gyakorlat is létezik az alvászavarok enyhítésére.

Az alvászavarról tudni kell, hogy nem betegség, hanem tünet, valaminek a jele. Amíg azt a valamit nem találjuk meg, addig nehéz lesz bármit is tenni a problémával. Lehet, hogy a táplálkozás, lehet, hogy valamilyen lelki feszültség az ok. Ugyanakkor olyan prózai hátteret is találhatunk, mint a fekvőhelyünk nem megfelelő minősége, tájolása.

Fotó:
pixabay.com

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.