Menü

Vigyázzon, kire bízza az egészségét!

Az utóbbi időben több negatív hír is bejárta a magyar sajtót, miszerint nagyon óvatosnak kell lennünk, ha az egészségünkről van szó. Hallhattunk a fiatal énekesnőről, akinél nem diagnosztizálták időben a méhnyakrákot a drága magánrendelésen, valamint a Bajor Imrét is félrekezelő, magát neves szakembernek kiadó férfiról, aki hirdette: alternatív módszerével a rákot is gyógyítani tudja. Mint ismeretes, az ország legnagyobb bánatára ez nem sikerült neki.

Láthatjuk tehát, hogy akár orvosi, akár alternatív gyógyászati területen keresgéljük a gyógyulás, az egészségmegőrzés útját, akkor is beleakadhatunk nem megfelelő szakemberekbe, „sarlatánokba”.

Nem könnyű megállapítani, hogy ki a valóban jó szakember. A legnagyobb buktatót éppen az jelenti, hogy ezek a „gyógyítók” hitelesnek tűnnek: sok esetben drága, igényes rendelőkben fogadják a pácienseiket, doktori fokozattal, diplomával, gyakorlattal és szakértelemmel (vagy ennek állításával…) próbálják magukat eladni. Sajnos mint az a humoristát kezelő férfi esetéből is kiderült, hiába adják a nevüket hírességek, ismert emberek is ahhoz, hogy adott orvos/természetgyógyász jó szakember. Mindez sajnos nem közvetlen forrás, és nem tudhatjuk az ő történetük pontos hátterét.

Mit tehetünk? A legjobb, ha saját forrásokra hagyatkozunk. A szoros ismeretségi körünkből érdeklődünk jó orvosok, vagy szakemberek után, és olyan javaslatokat kérünk, akikkel az ismerőseinknek valós jó tapasztalatai vannak. Ezzel is ajánlott azonban óvatosan bánni, és inkább a tényleges közvetlen tapasztalatokra hagyatkozni. Az ismerős ismerőse már ferdített információforrás lehet, arról nem is beszélve, hogy távolról mindenki tud egy jó szakembert, akiről hallott valami érdekeset, ez azonban nem biztos, hogy hiteles információt jelent.

A másik megoldás lehet, ha orvosi körben kér segítséget, és a már ismert, megbízható orvosától, szakemberétől tudakozódik arról, hogy adott területen kit javasol, ki az, akit szívesen ajánl.

Éles helyzetben, műtétek előtt pedig érdemes kikérni több orvos, vagy alternatív gyógyász véleményét is párhuzamosan. „Több szem többet lát!” Ne tartsunk attól, hogy összezavarodunk a sok információtól. Ha a vélemények egymástól eltérőek, az máris jelzésértékű, hogy valahol hiba csúszott a diagnózisba, vagy a javasolt kezelési módszerbe.

Mindezzel talán elkerülhető, hogy magát hitelesnek mondó, de a valóságban felületes, vagy „kuruzsló” jelzőkkel illethető szakemberekre bízzuk az egyik legnagyobb kincsünket, az egészségünket.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.