E-cigi: nem lelépő, hanem belépő?
Sokan támadják az utóbbi időben az elektromos cigarettákat, mondván károsak és ugyanolyan függőséget okozhatnak, mint az igaziak.
Néhány éve igazi e-cigaretta őrület tombolt. Miután bemutatták a terméket, egyre többen kezdték el használni, különösen azoknak volt szimpatikus, aki nem tudtak leszokni a dohányzásról.
Az utóbbi időszakban azonban sok kritika érte az elektromos cigarettákat, sőt a gyártók és forgalmazók mostanában újabb és újabb támadásokkal kénytelenek szembesülni. A kritikák a friss kutatásokból kaptak új muníciót.
Először is, többször hangsúlyozták, hogy az e-cigi sem mentes a káros anyagoktól, hiszen nikotintartalmú folyadékot (illetve néhány termék esetében kérdés, pontosan mit tartalmaz ez a folyadék) párologtat, de ami még ennél is fontosabb, nem lelépő, hanem belépő a dohányzás világába.
A leszokást ugyanis sokak szerint nemhogy nem segíti elő a termék, hanem épp ellenkezőleg, segít(het) a rászokásban. Azáltal, hogy „legalizálja” a cigizést, megszokottá teszi a tevékenységet, illetve azt a képet sugallja, hogy egészséges, azaz oké a dolog.
A szakemberek újra és újra felhívják a figyelmet arra, hogy a nikotin veszélyes anyag, káros, ráadásul függőséget tud okozni.
Magyarországon az elektromos cigarettákat tavaly szigorú szabályozás alá vették, s talán ennek is köszönhetően nálunk kevésbé terjedt a használata.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.