Menü

Fronthatás várható

Az időjárás jelentések mindig tájékoztatnak az aktuális fronthatásokról is, de vajon hogyan befolyásolják szervezetünket az adott frontok, és mit tehetnek a frontérzékenyek a tünetek megelőzése érdekében?

Az időjárás változásai, legyen szó lehűlésről, vagy felmelegedésről, hatással vannak szervezetünk működésére is, nem hiába mondják azt sem, hogy frontok idején megtelnek a szülőszobák.

Arra vonatkozóan, hogy a frontok milyen hatással lehetnek a várandós kismamákra illetve a magzatokra, és hogy hogyan befolyásolják a szülés megindulását, inkább csak tapasztalatokról beszélhetünk, mint konkrét tényekről.

Az viszont egyértelműen megfigyelhető, hogy az időjárás változás hatással van a hormon- és immunrendszerünkre, valamint vérnyomásunkra is. Általában az idősebb korosztály tagjai érzékenyebbek ezekre a változásokra, de kutatások szerint a frontérzékenység mentális illetve egészségi állapottól is függ.

A frontérzékenység tipikus tünetei a fáradékonyság, szédülés és fejfájás, de gyakori panasz frontok idején az ízületi fájdalom is. Hidegfront esetén az erre érzékenyek vérnyomás-emelkedést tapasztalhatnak, mivel az erek összeszűkülése nagyobb terhet jelent a szívnek. Melegfront esetén az erek kitágulnak, aminek hatására a vérnyomás csökken. Megdöbbentő hogy hidegben akár 40%-kal is megnőhet a vérnyomás problémákkal összefüggésbe hozható halálozások száma!

Annak érdekében, hogy egyáltalán ne, illetve csak kevésbé viselje meg szervezetünket a fronthatás, érdemes néhány életmóddal kapcsolatos tanácsot megfogadni. A folyadékfogyasztásra ügyeljünk, és igyunk meg minimum 2-3 liter vizet naponta. A mozgásnak illetve a megfelelő (vitaminokban és ásványi anyagokban dús) táplálkozásnak megelőző szerepe lehet a frontérzékenység esetén is. Továbbá a szakemberek javasolják még a váltóvizes zuhanyzást, ami segíthet megőrizni ereink rugalmasságát. És bizony a megfelelő mennyiségű alvás is enyhítheti a frontok szervezetünkre gyakorolt hatásait.

Fotó:
pixabay.com

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?