Csontritkulás megelőzésének „titka”
- Dátum: 2014.10.09., 20:18
- csontritkulás, D-vitamin, K2-vitamin, kalcium, megelőzés
A kalcium mellett, újabb vitaminról derült ki, hogy kulcsszerepe lehet a csontritkulás elleni küzdelemben. A K2 vitamin, a legújabb kutatások szerint nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a kalcium valóban beépüljön a csontokba.
Átlagosan 30-35 éves kor után a csontozat veszít erejéből, és lassan elkezd leépülni. Ennek a folyamatnak hosszú éveken keresztül nincsenek tünetei, de idősebb korra jelentősen ronthatja az életminőséget. A kalcium önmagában pedig nem elégséges hogy megelőzzük a csontritkulást, derül ki a legújabb kutatásokból.
A kalcium ugyanis csak nehezen szívódik fel és fejti ki csontvédő hatását. Ráadásul az önmagában szedett kalcium lerakódhat az erekben, és rossz esetben még akár érszűkülethez, és szívinfarktushoz is vezethet.
A kalcium ilyen jellegű mellékhatásai tekintetében értékelődik fel a K2 vitamin szerepe, mely gyakorlatilag „elirányítja” a vitamint a csontokhoz, vagyis segíti annak hatékony felszívódását és beépülését a csontokba.
A szakértők szerint az igazán hatásos védelem titka a csontritkulás ellen, a K2-vitamin, a D-vitamin, és a kalcium kombinációja, így együttesen komoly szerepük lehet a megelőzésben, illetve a folyamat visszafordításában.
Tulajdonképpen a D-vitamin a kalcium felszívódását segíti elő, a K2 vitamin pedig a csontba épülését, egyúttal pedig megakadályozza a kalcium erekben történő lerakódását, és annak káros következményeit.
Mivel ma már étrendünk kevésbé tartalmazza ezeket a fontos vitaminokat, érdemes olyan készítményt vásárolnunk csontjaink védelmének érdekében, melyek az említett három vitamint kombinálva tartalmazzák.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.