Menü

Amikor nem jön álom a szemünkre…

Mindannyian voltunk már úgy, hogy a fáradtság ellenére, csak nem jött álom szemünkre. Hiába forgolódunk, számolunk el százig, vagy próbálunk relaxálni, mégsem tudunk elaludni.

Ezekben az esetekben sajnos sokan egyből altatóhoz, kémiai szerekhez nyúlnak pedig különböző technikákkal, de leginkább megelőzéssel elkerülhetjük az álmatlan éjszakákat.

A gyógyteák, úgy, mint citromfű, orbáncfű illetve borsmenta, fogyasztásával megelőzhetjük az álmatlan éjszakákat, hiszen ezek a gyógynövények nemcsak tisztító erejük miatt vannak jó hatással szervezetünkre, hanem mert nyugtató hatásuk is jelentős.

A hozzáértők szerint a gyógynövények, gyógyteák fogyasztását nem érdemes csak akut estekre korlátozni, szervezetünk folyamatos méregtelenítésével, és immunrendszerünk erősítésével enyhíthetjük, illetve elkerülhetjük a fáradtság tüneteit. A gyógynövényeken kívül, a szakemberek ajánlják fél liter citromos víz fogyasztását reggelente, valamint répából, céklából, brokkoliból áll turmix is hasonlóan pozitív hatással lehet szervezetünkre.

A gyógyteák tehát sokat segíthetnek a jó közérzet megteremtésében, valamint az alvászavar enyhítésében. De a levendula is hasznukra válhat, ha nem tudunk aludni. Ha nehezen alszunk el, aromamécsesbe töltött levendula illóolajat érdemes esténként párologtatni, de tejjel keverve fürdő vizünkhöz is tehetünk a kellemes illatú és ellazító illóolajból.

Ha gyakran küzdünk alvászavarral, akkor mindenképpen érdemes bevetnünk a gyógynövények erejét, alkalmanként viszont az olvasás is segíthet kikapcsolódni, elaludni. Egy-egy könyv történetében való elmerülés, ugyanis eltereli figyelmünket a napi gondokról, ilyen módon oldja a stresszt és megteremti a pihentető alváshoz szükséges nyugodt lelki állapotot.

Fotó:
pixabay.com

Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.

Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.