Menü

Amikor nem jön álom a szemünkre…

Mindannyian voltunk már úgy, hogy a fáradtság ellenére, csak nem jött álom szemünkre. Hiába forgolódunk, számolunk el százig, vagy próbálunk relaxálni, mégsem tudunk elaludni.

Ezekben az esetekben sajnos sokan egyből altatóhoz, kémiai szerekhez nyúlnak pedig különböző technikákkal, de leginkább megelőzéssel elkerülhetjük az álmatlan éjszakákat.

A gyógyteák, úgy, mint citromfű, orbáncfű illetve borsmenta, fogyasztásával megelőzhetjük az álmatlan éjszakákat, hiszen ezek a gyógynövények nemcsak tisztító erejük miatt vannak jó hatással szervezetünkre, hanem mert nyugtató hatásuk is jelentős.

A hozzáértők szerint a gyógynövények, gyógyteák fogyasztását nem érdemes csak akut estekre korlátozni, szervezetünk folyamatos méregtelenítésével, és immunrendszerünk erősítésével enyhíthetjük, illetve elkerülhetjük a fáradtság tüneteit. A gyógynövényeken kívül, a szakemberek ajánlják fél liter citromos víz fogyasztását reggelente, valamint répából, céklából, brokkoliból áll turmix is hasonlóan pozitív hatással lehet szervezetünkre.

A gyógyteák tehát sokat segíthetnek a jó közérzet megteremtésében, valamint az alvászavar enyhítésében. De a levendula is hasznukra válhat, ha nem tudunk aludni. Ha nehezen alszunk el, aromamécsesbe töltött levendula illóolajat érdemes esténként párologtatni, de tejjel keverve fürdő vizünkhöz is tehetünk a kellemes illatú és ellazító illóolajból.

Ha gyakran küzdünk alvászavarral, akkor mindenképpen érdemes bevetnünk a gyógynövények erejét, alkalmanként viszont az olvasás is segíthet kikapcsolódni, elaludni. Egy-egy könyv történetében való elmerülés, ugyanis eltereli figyelmünket a napi gondokról, ilyen módon oldja a stresszt és megteremti a pihentető alváshoz szükséges nyugodt lelki állapotot.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.