Menü

Amikor nem jön álom a szemünkre…

Mindannyian voltunk már úgy, hogy a fáradtság ellenére, csak nem jött álom szemünkre. Hiába forgolódunk, számolunk el százig, vagy próbálunk relaxálni, mégsem tudunk elaludni.

Ezekben az esetekben sajnos sokan egyből altatóhoz, kémiai szerekhez nyúlnak pedig különböző technikákkal, de leginkább megelőzéssel elkerülhetjük az álmatlan éjszakákat.

A gyógyteák, úgy, mint citromfű, orbáncfű illetve borsmenta, fogyasztásával megelőzhetjük az álmatlan éjszakákat, hiszen ezek a gyógynövények nemcsak tisztító erejük miatt vannak jó hatással szervezetünkre, hanem mert nyugtató hatásuk is jelentős.

A hozzáértők szerint a gyógynövények, gyógyteák fogyasztását nem érdemes csak akut estekre korlátozni, szervezetünk folyamatos méregtelenítésével, és immunrendszerünk erősítésével enyhíthetjük, illetve elkerülhetjük a fáradtság tüneteit. A gyógynövényeken kívül, a szakemberek ajánlják fél liter citromos víz fogyasztását reggelente, valamint répából, céklából, brokkoliból áll turmix is hasonlóan pozitív hatással lehet szervezetünkre.

A gyógyteák tehát sokat segíthetnek a jó közérzet megteremtésében, valamint az alvászavar enyhítésében. De a levendula is hasznukra válhat, ha nem tudunk aludni. Ha nehezen alszunk el, aromamécsesbe töltött levendula illóolajat érdemes esténként párologtatni, de tejjel keverve fürdő vizünkhöz is tehetünk a kellemes illatú és ellazító illóolajból.

Ha gyakran küzdünk alvászavarral, akkor mindenképpen érdemes bevetnünk a gyógynövények erejét, alkalmanként viszont az olvasás is segíthet kikapcsolódni, elaludni. Egy-egy könyv történetében való elmerülés, ugyanis eltereli figyelmünket a napi gondokról, ilyen módon oldja a stresszt és megteremti a pihentető alváshoz szükséges nyugodt lelki állapotot.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!