Menü

Legyünk kritikusak a „csodaszerekkel” szemben!

Közhely, de nagyon igaz, hogy a beteg ember az utolsó szalmaszálba is kapaszkodik, a mondvacsinált „csodaszerek” mágnesként vonzzák a problémájukra megoldást kereső, laikus, reménykedő embereket.

És ez alól kevés kivitel van. Vagyis nem kell ahhoz halálos betegségben szenvednünk, hogy higgyünk, hinni akarjunk a gyógyulást, egészséget ígérő szerekben. Pedig erre a „hitünkre” kész iparág épült, álhírek és tévhitek sokasága kering, olyan „gyógymódok” és „gyógyszerek” körül, melyek valójában hatástalanok, és hiteltelenek. De az üzlet, az üzlet, és a laikus, gyógyulni vágyó, hiszékeny emberek megtévesztése az igazán jó üzlet.

Azoknak, akik tudatosabban szeretnék laikusként is értelmezni az interneten terjedő egészségügyi híreket, hiteles támpontot adhat többek között a Ködpiszkáló című blog. A blogot hozzáértő szakemberek (vegyész, biológus, gyógyszerész) írják, így segítenek tisztán látni az egészségünkkel kapcsolatos hitek és tévhitek között.

A blog igyekszik felkelteni egészséges szkepticizmusunkat olyan megtévesztő hírek, termékek iránt, melyek hiteltelenek, és szakmailag megalapozatlanok. Tipikus (gyanakvásra okot adó) termékek például, melyek egzotikus országból származó, titkos csodaszerként vannak reklámozva. Sajnos egy jó marketinggel akár fél évig is „élhetnek” olyan termékek, melyek valójában nem hatásosak, de sok ember dől be a propagandának és vásárolja meg őket.

Nem könnyű, de próbáljunk meg némi kritikát gyakorolni ezekkel a „csodaszerekkel” szemben, az említett blogon keresztül például bepillantást kaphatunk azokba a kommunikációs trükkökbe, melyek segítségével teljesen hatástalan gyógymódokat, gyógyszereket adnak el a laikus, gyógyulni vágyó embereknek.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.