Menü

Minden este „fogselymezzünk”!

A rendszeres fogmosás a szájhigiénia fontos része, azonban fogselyem használata nélkül korántsem lehetünk olyan alaposak, mint azt reméljük.

A drogériákban már régóta kapható úgynevezett lepedék színező folyadék. Nem sokan ismerik és használják ezt a készítményt, pedig sok kellemetlenségtől óvhatnánk meg magunkat, ha az esti fogmosást követően mindig egy-egy korttyal öblögetnénk. Ott ahol a leginkább kékké, zölddé, vagy pirossá válik a fogunk, ott bizony lepedék maradt a fogunkon, az ínyünkön, vagy a fogközökben. Ezt a lerakódást pedig a legegyszerűbben nem csak úgy tudjuk eltakarítani, ha még alaposabban mosunk fogat, hanem ha fogselymet használunk.

A fogselyem igen praktikus használati eszköz, ezzel tudjuk legkönnyebben eltávolítani a fogíny széléhez tapadt ételmaradékot, vagy lepedéket.

A használata igen egyszerű, de mindenképpen szánjunk rá időt. Először is tépjünk le egy 35-45 centiméteres darabot. Vezessük a fogak közé C alakban meghajlítva, óvatosan fel-le, majd előre-hátra mozgassuk a selymet és a fogfelszínt az íny széléig tisztítsuk meg. Valamennyi fogközben végezzük el a tisztítást, mindig tiszta selymet tekerve középre.

Többféle fogselyem kapható. Sokan azt a változatot kedvelik, amely leginkább a varró cérnára hasonlít. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően létezik egy másik változat is, amely laposabb és szélesebb, egyfajta szalag. Ebből a legjobb az úgynevezett viaszos változat, ez könnyebben csúszik, mozog a szűk résekben is.

A fogselyem rendszeres használatával a fogkő képződés is lassítható, vagy megelőzhető. Aki a fogkő képződésre hajlamos annak feltétlen ajánlatos a mindennapos „selymezés”.

Fotó:
pixabay.com

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?