Minden este „fogselymezzünk”!
- Dátum: 2014.11.01., 21:52
- fogápolás, fogmosás, fogselyem, szájhigiénia
A rendszeres fogmosás a szájhigiénia fontos része, azonban fogselyem használata nélkül korántsem lehetünk olyan alaposak, mint azt reméljük.
A drogériákban már régóta kapható úgynevezett lepedék színező folyadék. Nem sokan ismerik és használják ezt a készítményt, pedig sok kellemetlenségtől óvhatnánk meg magunkat, ha az esti fogmosást követően mindig egy-egy korttyal öblögetnénk. Ott ahol a leginkább kékké, zölddé, vagy pirossá válik a fogunk, ott bizony lepedék maradt a fogunkon, az ínyünkön, vagy a fogközökben. Ezt a lerakódást pedig a legegyszerűbben nem csak úgy tudjuk eltakarítani, ha még alaposabban mosunk fogat, hanem ha fogselymet használunk.
A fogselyem igen praktikus használati eszköz, ezzel tudjuk legkönnyebben eltávolítani a fogíny széléhez tapadt ételmaradékot, vagy lepedéket.
A használata igen egyszerű, de mindenképpen szánjunk rá időt. Először is tépjünk le egy 35-45 centiméteres darabot. Vezessük a fogak közé C alakban meghajlítva, óvatosan fel-le, majd előre-hátra mozgassuk a selymet és a fogfelszínt az íny széléig tisztítsuk meg. Valamennyi fogközben végezzük el a tisztítást, mindig tiszta selymet tekerve középre.
Többféle fogselyem kapható. Sokan azt a változatot kedvelik, amely leginkább a varró cérnára hasonlít. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően létezik egy másik változat is, amely laposabb és szélesebb, egyfajta szalag. Ebből a legjobb az úgynevezett viaszos változat, ez könnyebben csúszik, mozog a szűk résekben is.
A fogselyem rendszeres használatával a fogkő képződés is lassítható, vagy megelőzhető. Aki a fogkő képződésre hajlamos annak feltétlen ajánlatos a mindennapos „selymezés”.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.