Menü

Könyvajánló: Suutari-levelek a párválasztásról

Jó lenne, ha a párválasztást is tanulni lehetne, sok fájdalomtól kímélne meg bennünket. Igazából tanulható is, de az iskolákban nincs ilyen képzés, a legtöbb könyv a témában pedig elrettentően tudományos, vagy csak egy szűk rétegnek íródik. A Suutari-levelek című könyv ezzel ellentétben olvasmányos és tanulságos. Gyakorlatilag egy tanító regényről van szó.

Az íróról, Paeli Suutariról nem sok mindent tudunk. Valószínűleg magyar, Budapesten él, ez pedig csak egy művésznév, és nem kíván sok egyebet elárulni magáról. De ez mit sem von le a könyv értékéből: a történet magával ragad minket, miszerint egy a felnőttkor küszöbén, és eljegyzése előtt álló fiú megörökli nagyanyja és nagyapja leveleit, amelyeket még a bátyjának és nővérének írtak azok eljegyzésének idején. Az északon játszódó történet gyönyörű gondolatokat fogalmaz meg egymás szeretetéről, elfogadásáról, valamint arról, hogy mikor illik össze két ember.

A könyv egyik legfontosabb gondolata (a sok legfontosabb közül): ne akarj a kristálypohárból pöttyös bögrét faragni. Ha pöttyös bögrére vágysz, válassz olyat, de hiába ragasztasz a kristálypohárra fület, hiába festesz rá pöttyöket, a végén nem fog tetszeni az eredmény. Nem is beszélve arról, hogy „szegény” kristálypohár milyen furcsán fogja magát érezni, és elveszik a tündöklése. Ez a szép metafora rávilágít az egyik leggyakoribb párválasztási hibára: meg akarjuk változtatni a társunkat, végül pedig ha kérésünkre átalakul, akkor nem vagyunk elégedettek az „eredménnyel”, nem beszélve arról, hogy ő is fuldokolni fog a magára ragasztott, és tőle távol álló szerepektől.

A magával ragadó könyv olyan fontos kérdéseket taglal, minthogy miként találhatjuk meg az igazán hozzánk illő társat, mire kell figyelnünk, és megtanítanunk a gyermekeinknek is erről a témáról, valamint hogy mi okozza az elmagányosodást a párkapcsolatban, és hogyan lehet megoldani a szexuális problémákat, miként kerülhetünk egymásoz közelebb testileg-lelkileg. A legjobb, hogy minderről egy szerethető történetbe ágyazva olvashatunk, és tanúi lehetünk annak, hogy egy fiatal fiú miként ismerkedik a párválasztás témájával, hogyan lesz tudatosabb levélről levélre, és hogyan küzd mindeközben saját magával és az egójával. Ettől csak még hitelesebb lesz a történet.

A könyv könyvesboltokban nem kapható, csupán a szerző honlapjáról rendelhető meg. Itt viszont egyéb érdekes írásokat és ismertető videót is találhat a témában.

Fotó:
pixabay.com

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.