Menü

Párásítsunk fűtésszezonban!

A fűtött lakásokban, helyiségekben általában szárazabb a levegő, ez pedig kellemetlen tüneteket okozhat: torokkaparást, száraz köhögést, kiszáradt bőrt, és szemviszketést érezhet, ha nem megfelelő a levegő páratartalma.

A téli időszakban a fűtés beüzemelésével egyre szárazabb lesz a levegő, ezért „manuálisan” kell gondoskodni a levegő megfelelő páratartamáról. A legjobb, ha valamilyen párásító berendezést, vagy eszközt helyez el a helyiségekben, de az egyszerűbb megoldások is ugyanolyan hasznosak. Amennyiben padlófűtése, vagy kályhája van, akkor hagyja, hogy a helyiségekben száradjanak a ruhák a szárogatón. Ha radiátorral fűt, akkor helyezzen rájuk vízzel teli edényt, vizes ruhát, vagy törülközőt. A természetes megoldás is nagyon kellemes, ha sok növény van a helyiségekben, amelyek biztosítják a páradús környezetet.

Figyeljen oda azonban az optimális páratartalomra, mert a túlzottan párás környezet is ártalmas lehet az egészségre! Penészedést okozhat, valamint segíti a különböző kórokozók, baktériumok elszaporodását, és allergiára hajlamosító hatása lehet. Amennyiben nem megfelelő a lakás szigetelése, úgy ez is problémát jelenthet! Ebben az esetben használjon páramentesítő szűrőberendezést. Fontos, hogy a tartályát folyamatosan ürítse ki, és cserélje a szűrőjét. Az ilyen berendezés egyetlen kisebb helyiségben egy nap alatt akár két liter vizet is képes kinyerni a helyiség levegőjéből.

Minden esetben különösen fontos a rendszeres szellőztetés, ez ugyanis segít az optimális páratartalom beállításában, valamint abban, hogy egészséges, oxigéndús levegő legyen a lakásban. Télen erre nehezebb odafigyelni: nyáron szívesen nyitva hagyjuk az ajtókat, ablakokat, télen viszont fázunk, aggódunk a megfázás miatt, ezért nehezebb lehet a rendszeres szellőztetés. Érdemes tudni azonban, hogy a megfelelően kiszellőztetett helyiséget egyszerűbb fűteni (természetesen csak akkor, ha nem hűtöttük túl a lakást), jobb hőérzetet biztosít a friss levegő. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!