Vesekő ellen kiváló gyógynövény a festőbuzér
- Dátum: 2015.01.02., 17:22
- epekő, festőbuzér, festőfű, főzet, gyógynövény, immunrendszer, kozmetika, magas vérnyomás, őssejtrendszer, pirosítófű, természetes színezék, természetgyógyászat, textilfestés, tinktúra, vesekő, virág, vizelet
Manapság már kevesen ismerik a festőbuzért, pedig igen kiváló gyógynövény. Régebben textil- és kozmetikai festékként használták, utóbbi funkciójában manapság újra aranykorát éli. Kiváló a vesekő kialakulásának megelőzésére, de sok egyéb pozitív hatása is ismert.
A festőbuzér, vagy más nevein festőfű, pirosítófű a Földközi-tenger vidékéről származik, de gyökerének kiváló színezőanyaga révén hazánkban is termesztették. Gyógynövényként is használatos, mivel a belőle készült főzet, tinktúra vagy a gyökeréből készült por kiváló a vese- és epekőképződés megelőzésére. Por formájában ostyába sütik, vagy kapszulába teszik.
Abban az esetben is használják kiegészítő kezelésként, ha a kő már kialakult, hogy ne növekedjen tovább, vagy ha még kisebb, akkor könnyebben távozzon a szervezetből. Mivel görcsoldó hatása is van, ezért különösen kedvelt természetgyógyászati kezelés vese- és epekőbántalmak, vagy hajlam esetén. Mivel kiváló festékanyag, a vizeletet is elszínezi a kezelés ideje alatt. Mindez elsőre ijesztő lehet, hiszen piros színe miatt véres vizeletre asszociálhatunk. Ettől azonban nem kell megijedni, teljesen természetes és semmiféle problémát nem okoz, a festőbuzér 100%-ban természetes színezék. Alkalmas még a magas vérnyomás orvoslására, továbbá az immunrendszer gyógyítására: érdekesség, hogy az őssejtrendszerre kiváló hatással van.
Dédnagyanyáink korában még teljesen természetes és alapvető volt a vesekő festőbuzérral való kezelése, sajnálatos módon ezt mára elfelejtették. Bányásszuk elő újra a természet gyógyszertárát! A kőképződésre való hajlam esetén rendszeresítsük megelőző kezelésként. Ez a növény otthon is termeszthető, tavasszal kell elvetni, és csak az első időszakban igényel odafigyelést - később elsűrűsödik a talajon, és akkor már nincs szüksége különösebb gondozásra. Ennek az évelő növénynek apró sárga virágai meg fognak örvendeztetni minket nyár elején és közepén.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.