Vesekő ellen kiváló gyógynövény a festőbuzér
- Dátum: 2015.01.02., 17:22
- epekő, festőbuzér, festőfű, főzet, gyógynövény, immunrendszer, kozmetika, magas vérnyomás, őssejtrendszer, pirosítófű, természetes színezék, természetgyógyászat, textilfestés, tinktúra, vesekő, virág, vizelet
Manapság már kevesen ismerik a festőbuzért, pedig igen kiváló gyógynövény. Régebben textil- és kozmetikai festékként használták, utóbbi funkciójában manapság újra aranykorát éli. Kiváló a vesekő kialakulásának megelőzésére, de sok egyéb pozitív hatása is ismert.
A festőbuzér, vagy más nevein festőfű, pirosítófű a Földközi-tenger vidékéről származik, de gyökerének kiváló színezőanyaga révén hazánkban is termesztették. Gyógynövényként is használatos, mivel a belőle készült főzet, tinktúra vagy a gyökeréből készült por kiváló a vese- és epekőképződés megelőzésére. Por formájában ostyába sütik, vagy kapszulába teszik.
Abban az esetben is használják kiegészítő kezelésként, ha a kő már kialakult, hogy ne növekedjen tovább, vagy ha még kisebb, akkor könnyebben távozzon a szervezetből. Mivel görcsoldó hatása is van, ezért különösen kedvelt természetgyógyászati kezelés vese- és epekőbántalmak, vagy hajlam esetén. Mivel kiváló festékanyag, a vizeletet is elszínezi a kezelés ideje alatt. Mindez elsőre ijesztő lehet, hiszen piros színe miatt véres vizeletre asszociálhatunk. Ettől azonban nem kell megijedni, teljesen természetes és semmiféle problémát nem okoz, a festőbuzér 100%-ban természetes színezék. Alkalmas még a magas vérnyomás orvoslására, továbbá az immunrendszer gyógyítására: érdekesség, hogy az őssejtrendszerre kiváló hatással van.
Dédnagyanyáink korában még teljesen természetes és alapvető volt a vesekő festőbuzérral való kezelése, sajnálatos módon ezt mára elfelejtették. Bányásszuk elő újra a természet gyógyszertárát! A kőképződésre való hajlam esetén rendszeresítsük megelőző kezelésként. Ez a növény otthon is termeszthető, tavasszal kell elvetni, és csak az első időszakban igényel odafigyelést - később elsűrűsödik a talajon, és akkor már nincs szüksége különösebb gondozásra. Ennek az évelő növénynek apró sárga virágai meg fognak örvendeztetni minket nyár elején és közepén.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.