Menü

Rossz a hideg, de nem attól fázunk meg

A megfázás és a nátha nagyobb eséllyel alakul ki télen, mint a melegebb időszakokban, de nem lehet a hidegre fogni a dolgot. Önmagában nem az okozza a betegséget.

A hideg téli időjárás megágyaz, megfelelő terepet ad a náthának és a megfázásnak, de nem okoz betegséget. Legalábbis önmagában nem. A dolog több oldalról közelíthető meg.

Azok a kórokozók, amelyek a felső légúti betegségekért felelősek, könnyebben terjednek hűvösebb hőmérsékleten, ráadásul „célpontjaik” immunrendszere ebben az időszakban gyengébben működik. A két hatás felerősíti egymást, s nagyobb eséllyel alakul ki valamilyen megbetegedés.

A téli hónapokban rendszerint kevesebb oxigénhez és vitaminhoz jutunk, többet vagyunk zárt és fűtött (azaz szárazabb levegőjű) helységekben.

A hideg csökkenti az immunrendszer hatékonyságát, ami szintén a kórokozóknak, vírusoknak, baktériumoknak kedvez. Ha kint tartózkodunk, figyeljünk a megfelelő, lehetőleg réteges öltözködésre, mert így sokkal kisebb esélyt hagyunk a megbetegedésre.

A benti tartózkodásnál pedig a megfelelő szellőztetésre kell odafigyelni, illetve arra, hogy túl meleg se legyen. Az immunrendszer téli „felturbózását” pedig már sok helyen tárgyaltuk, a legfőbb tanácsok: C és D-vitamin bevitel, zöldségek, gyümölcsök fogyasztása, na és persze a sok folyadék.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.

Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.