Menü

Ezt próbáld ki! - golf

Gazdagok sportja – vágják rá a legtöbben a golfra, pedig ez nem volt mindig igaz és manapság sem mindig az. A jövőben pedig szeretnék még szélesebb rétegek számára elérhetővé tenni a népszerű mozgásfajtát.

A golf hagyományai óriásiak. A játék eredete egészen a 15. századig vezethető vissza, a helyszín Skócia. Érdekesség, hogy akkoriban és a következő két évszázadban több helyen, Angliában, Skóciában és Amerikában is megtiltották az űzését.

A 18. században elkezdtek megalakulni a hivatalos golfklubok és ezzel párhuzamosan lefektették a játék szabályait. A sportág népszerűsége folyamatosan nőtt, az eszközök pedig fejlődtek. A golf olimpiai sportág lett, már 1900-ban ott volt a programban, négy évvel később is, aztán hosszú időre kikerült az ötkarikás játékok listájáról. A száműzetésnek azonban vége, a 2016-os riói olimpián a golf ismét szerepelhet.

Magyarországra a 20. század legelején jutott el a játék, nem sokkal később megrendezték az első hazai versenyt és a honi „profi” golfozók egyre jobbak lettek. A második világháborút követően a magyar golf voltaképpen megszűnt létezni, csak 1990-es és 2000-es években éledt újjá, pályák nyitásával, viadalok, bajnokságok szervezésével. Nálunk is egyre több fiatal próbálja ki a sportágat.

A játék célja nem bonyolult (minél kevesebb ütéssel kell eljuttatnunk labdánkat a pálya végén található lyukba), a végrehajtása, menete és olykor a szabályai már annál inkább annak tűnhetnek. A speciális mozgássor megtanulása sem egyszerű feladat. A golf a mozgás, a koncentráció és a taktika mellett a szabad levegőn tartózkodás szempontjából is igen hasznos időtöltés.

A golf sokáig a tehetősek sportja volt, manapság azonban a pályák számának emelkedésével elérhető közelségbe került a kisebb pénztárcájúak számára is.

Fotó:
pixabay.com

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.