Menü

Személyes és családi költségvetés okostelefonon

Ön is szereti precízen vezetni a bevételeket és kiadásokat, bevételi forrásokat, valamint hogy mire költött az adott hónapban? Ma már szerencsére kiváló okostelefon-alkalmazások érhetőek el erre a célra. Ez mindig kéznél van, így biztosított, hogy ne maradjon el egy-egy tétel felvezetése.

Aki korábban füzetben, vagy Excel-táblában vezette a családi költségvetést, annak bizonyára könnyebbség lesz egy ilyen applikáció. De ha csak most szeretne tudatosabbá válni, ami a pénzügyeit illeti, úgy szintén itt a lehetőség: mondhatni, hogy szinte még szórakoztató időtöltésnek is beillik ezeknek az alkalmazásoknak a használata.

Három, Androidos készülékekre letöltött applikációt teszteltünk ingyenesen, íme az eredmény:

1.Tárcáim

Alapprogramnak számít a költségvetési alkalmazások között. Sajnos hiányzik az egyik legfontosabb alkatrésze, de ezt leszámítva nagyon kellemes a használata. A legjobb benne, hogy több pénztárcát is kezel, így egy applikáción belül a teljes család költségvetését láthatjuk, valamint a különböző megtakarításokat, malacperselyeket is. Szerencsére többféle valutát is képes egyszerre kezelni. A használata azért szórakoztató, mert rengeteg kategóriát hozhatunk létre, hogy mire költünk, és kategórián belül még különböző alkategóriákat is kialakíthatunk. Nagyon sok kis ikon közül választhatunk, így mind a fő-, mind az alkategóriáknak külön grafikai jele lehet. A hátránya, hogy kimutatásokban nem igazán erős az applikáció, így az ingyenes verzió legalábbis nem mutatja, hogy mely költségsoron mennyit költöttünk. Ha viszont letöltjük a fizetős verziót (kb. 650 Ft), akkor pótolja ezt a hiányosságot, és akár összegszerűen, akár százalékosan is kimutatja, hogy mire menyit fizettünk ki az adott időszakban. Olyan elemet viszont nem találtunk benne, amelynek segítségével beállíthatjuk, hogy milyen költségsorra mennyi havi keretet szánunk, ez igazán hiányzik.

2.Koin

A magyar fejlesztésű alkalmazás legnagyobb előnye, hogy kiváló grafikával rendelkezik: kellemes színek, három dimenziós látványelemek tarkítják a használatát. Ez már ingyenes verzióban is képes költségvetést kezelni, ami azt jelenti, hogy beállíthatjuk, mely költségsorra mennyi havi összeget tervezünk. Láthatjuk azt is, hogy milyen soron mennyit költöttünk, akár összegszerűen, akár százalékosan. Sajnálatos módon azonban nem kezel külön pénztárcákat az applikáció, így a használata „egy emberes”, ráadásul nehézkes vele megtakarítást kezelni, ha pl. malacpersely kategóriát hozunk létre, azt kiadásként kezeli – hiszen kivezettük az adott összeget a pénztárcánkból. Sajnos a költségkategória is kevés, és nehéz őket kezelni. Ennek ellenére nagyon közkedvelt ez az alkalmazás a felhasználók körében, így érdemes próbálkozni vele.

3.Költségvetés

A kevésbé fantáziadús elnevezésű költségvetés alkalmazás használata olyan, mint a neve is: egyszerű, de nagyjából tudja, amit tudnia kell. Sajnos csak egy hónapig élvezhetjük és próbálgathatjuk ingyenesen, utána már fizetni kell érte (az ára kb. 800 Ft). A grafikája a Windows telefonok menüjére emlékeztető grid-es rendszerű. A szemnek kevésbé kellemes, de egy helyen megtalálható minden, amire szükség lehet. Sajnálatos módon nem tud többféle valutát kezelni. Több számlát azonban igen, sőt még éves rendszeres bevételt és kiadást is beállíthatunk. Így azt is láthatjuk a kimutatások között, hogy az adott évben még mennyi fix bevétel és kiadás várható. A különböző költségsorokhoz keretösszeget állíthatunk be, egy csúszkán jelzi, hogy ebből eddig mennyit költöttünk – sajnos a Koinnál sokkalta egyszerűbb grafikával. Igazán hasznos, hogy még beépített számológépet is találunk az applikációban. Sokféle jelentést, grafikont tudunk megnézni a költségvetésünkkel kapcsolatosan, különböző összefoglalókat kérhetünk a bevételekről és kiadásokról, így igazán precíz költségvezetést tesz lehetővé. Megtudhatjuk például, hogy mennyit költöttünk napi, heti, havi, és éves szinten a bevételeinkhez képest. Sőt még felvihetjük a beérkezett csekkeket is a befizetési határidővel együtt, így láthatjuk, melyek a közelgő lejáratúak. Létrehozhatunk különböző költségkategóriákat, sok közülük már eleve adott az alkalmazás letöltésével (de ezek akár törölhetőek is). Viszont a költségsorokhoz kapcsolódó ikonok kezdetlegesek, és viszonylag kevés van belőlük. Például nem találtunk a piperekiadáshoz passzoló ikont, de Apple ikont igen… Talán hétköznapibb dolog pedig piperetermékekre költeni, de nyilván az alkalmazás fejlesztői máshogy voltak ezzel.

Összességében elmondhatjuk, hogy mindegyik applikációnak van előnye, de a legjobb az lenne, ha a hármat összegyúrhatnánk egy applikációba: a Koin grafikájával, a Tárcáim tárcakezelésével és ikonjaival, és a Költségvetés tudásával. De azért így is jól használható mindegyik, és még akár fizetni is érdemes értük. Szerencsére mindegyik alkalmazás jelszóval védhető, így senki sem tud hozzáférni a privát pénzügyi információinkhoz. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!