Tavasztól mindenképp védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!
- Dátum: 2015.05.11., 22:05
- állat, állatorvos, állatpatikus, állattartás, babézia, élősködők, házi kedvenc, kisállat, kullancs, kullancs elleni csepp, kutya, macska, nyakörv, nyúl, szezon, szívférgesség, szúnyog, tabletta
Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. A legjobb a folyamatos védelem, ez azonban leterhelheti az állatok máját, így sokan úgy döntenek: csak tavasztól őszig használnak valamilyen cseppet, nyakörvet, vagy tablettát.
Ez esetben is ideje ezek valamelyikét megvásárolni háziállataink számára. Az idei tél nem volt túlságosan hideg, így már most látható, hogy sok kullanccsal, szúnyoggal lesz dolgunk ebben az évben is. Sajnos már most találkozhatunk kullancsokkal 1-1 séta alkalmával, és szúnyogokkal is, egyelőre még főként a koraesti órákban. Ahhoz, hogy ezek elfagyjanak, legalább két valóban tartós, kb. -10 °C alatti hideg idő kellett volna. Bár nem bántuk, hogy ez elmaradt, de sok problémát okozhat a szezonban a kullancsok, szúnyogok, egyéb élősködők nagy száma. Semmiképp se halogassuk tehát az ezzel kapcsolatos védekezést, hiszen a kedvenceinkre nézve akár életveszélyes fertőzéseket is terjeszthetnek ezek a nem kedvelt egyedek. Ilyen például a kullancs által terjedő babézia, vagy a szúnyogok révén hordozott szívférgesség.
Kérje állatpatikus tanácsát, hogy mely tablettát, nyakörvet, vagy cseppet válassza háziállata számára. Ugyanis sok tényező befolyásolhatja, hogy melyik a megfelelő döntés: például kutyák esetében hogy úszik-e rendszeresen a nyári időszakban az eb, vagy sem. Azzal kapcsolatban is érdemes szakember véleményét kérni, hogy szükséges-e néhanapján cserélni az alkalmazott készítményt, eszközt, vagy maradhatunk-e folyamatosan ugyanannál a terméknél. Tény és való, hogy az állataink élősködőkkel szembeni védelme nem olcsó mulatság, és az árak az állat súlyával arányosan is növekednek. De azt is tudnunk kell, hogy probléma esetén az esetleges állatorvosi kezelés összege csillagászati lehet, és akkor még nem is biztos, hogy a kis kedvenc menthető valamilyen súlyos betegséggel szemben. Így inkább a megelőzésre érdemes törekedni.
Fotó:
Pixabay.com
Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?