Menü

Miért fontos a hidratálás?

Az egészséges életmód egyik legalapvetőbb eleme a hidratálás, vagyis a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. A folyadékpótlás fontosságát ma már sokszor és sok helyen hangsúlyozzák, de vajon miért is kulcskérdés egészségünk szempontjából a hidratálás?

Nos, többek között bőrünk egészségének, és esztétikumának megőrzésében is kulcsfontosságú a megfelelő hidratálás. Köztudott, hogy bőrünk frissességét, rugalmasságát a vízből nyeri, ezért hiába használunk mindenféle kozmetikumot a bőrünk szépségének megőrzése érdekében, ha közben szervezetünk dehidratált, vagyis ha nem figyelünk a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre.  A „megfelelő” folyadékpótlás alatt, a szakemberek által ajánlott napi 2,5 liter tiszta víz fogyasztását értjük (mely ajánlás életkor, és egyéni szempontok mentén változhat). A mennyiség mellett természetesen a minőség is fontos szempont, a hidratálás ugyanis kifejezetten tiszta víz fogyasztására vonatkozik, egyéb folyadékokkal ugyanis nem érhető el a kívánt hatás.

A „kívánt hatás” pedig nemcsak bőrünk egészségének megőrzésére vonatkozik, egész szervezetünk működéséhez alapvető fontosságú a folyadékpótlás. A dehidratáltság ugyanis csökkenti a szellemi teljesítőképességünket, fejfájáshoz is vezethet, vagyis összességében még közérzetünkre is rossz hatással lehet.

Nem érdemes megvárni ezeket a tüneteket, és nem feltétlenül elégséges az sem, ha csak akkor iszunk, ha szomjasak vagyunk. Szenteljünk tudatosan figyelmet a folyadékpótlásra, tiszta, ásványi anyagokban gazdag víz fogyasztásával sokat tehetünk szervezetünk egészséges működéséért.

Nyáron melegben, illetve sportolás közben pedig szintén nagyon fontos a folyadékbevitel, megfelelő hidratálással akár komoly rosszulléteket is elkerülhetünk.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.